Jak vyřešit problémy s padajícím Chromem ve Windows 10 build 10525?

0

Jak vás informoval kolega Lukáš Václavík, Microsoft vydal první sestavení pro účastníky programu Windows Insider po zahájení široké distribuce Windows 10. Protože jde o neustále se rozvíjející se produkt, jedeme dál. Ve Windows 10 Insider Preview build 10525 nicméně nefunguje podle představ Chrome. Aspoň 64bitová edice totiž hned po spuštění spadne.

 

Resp. spadnou všechny otevřené panely a Chrome vás pokaždé informuje o tom, že se stalo něco špatně při načítání stránky. Prohlížeč bude vyžadovat úpravy ze strany Googlu. Než dorazí oprava, můžete se s problémy popasovat sami díky dočasnému řešení. Jednou možností je začít zase používat 32bitovou edici, který by měla v sestavení 10525 běžet bez komplikací.

Pakliže se nechcete vzdávat svého 64bitového prohlížeče, vytvořte si třeba na ploše zvláštního zástupce a Chrome dočasně spouštějte s parametrem –no-sandbox. Parametr stačí přidat na konec řádku Vlastnosti | Zástupce | Cíl. Až bude chyba opravena, zástupce zahoďte do koše. Pamatujte na to, že spouštění s uvedeným parametrem může přinést další problémy, spojené především se stabilitou prohlížeče. Jedná se opravdu jen o dočasné řešení.

Do pole Cíl přidejte uvedený parametr
Do pole Cíl přidejte uvedený parametr

Zdroj: Neowin

Jak vyřešit problémy s padajícím Chromem ve Windows 10 build 10525?
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas