Jak využít webové výstřižky v Internet Exploreru 8

0

Vybranou oblast, tedy webové výstřižky, kdykoliv snadno zobrazíte aktualizovanou v malém náhledu z panelu Oblíbené položky. Velmi užitečné je to třeba v případě zpravodajství, kdy se vám zobrazuje pouze část webu s nejnovějšími zprávami. Web Slices najdou využití také například na aukčních serverech, kdy se zobrazuje pouze část s zbývajícím časem a aktuální hodnotou zboží.

Možností je pochopitelně nespočet, je pouze potřeba, aby funkci Web Slices daná stránka podporovala. Dobrou zprávou je, že podporu dnes najdeme i na celé řadě tuzemských webů.

Tip: Funkčnost Web Slices si můžete vyzkoušet například na našem sesterském serveru ExtraHardware.cz

Podporu poznáte velmi snadno. Po načtení příslušné stránky se totiž nahoře na panelu s ikonami a nabídkami zobrazí nová zelená ikona Web Slices. Klepněte na šipku napravo od této ikony, zobrazí se výčet všech oblastí, které je možné v rámci této funkce použít.

Pokud na položku klepnete, zobrazí se dialog, ve kterém klepněte na tlačítko Přidat na panel Oblíbené položky. Položka se tímto přidá napravo od tlačítka Oblíbené položky. Nyní již stačí na tuto novou položku klepnout a zobrazí se výřez a aktualizovaným obsahem dané oblasti.

Můžete také nastavit, aby vás prohlížeč zvukovým signálem upozornil, kdykoliv dojde k aktualizaci oblasti Web Slices. Otevřete nabídku Nástroje a klepněte na položku Možnosti Internetu. Na záložce Obsah klikněte v části Informační kanály a oblasti Web Slice na tlačítko Nastavení.

Otevře se nové okno, kde zaškrtněte položku Přehrát zvuk při aktualizaci monitorovaného informačního kanálu nebo oblasti Web Slice.

Ohodnoťte tento článek!