Jak zjistit zapomenuté heslo na Wi-Fi?

Zjištění hesla k WiFi, ke které je vaše zařízení již připojeno, není žádný problém. Univerzální metodou je přihlášení se do nastavení vašeho routeru. Na počítači s Windows či Mac OS lze alternativně zobrazit heslo přímo v systému, u mobilních zařízení budete potřebovat jailbreak či root systému.

7
Computers password
Computers password
-
Zdroj: Shutterstock

Pokud potřebujete zjistit heslo od vaší Wi-Fi sítě (například pro připojení dalšího zařízení) a nemáte ho nikde zapsané, existuje několik snadných možností. Jak zjistit heslo na cizí Wi-Fi vám v tomto článku neřekneme, ač možné to bezpochyby je.

Dokonce i routery se zabezpečením WPA či WEP jdou s trochou snahy prolomit, pro klidné spaní tedy zvolte alespoň WPA2.

Podívejte se na router a jeho nastavení

Obecně nejsnadnější metodou, jak zjistit heslo od Wi-Fi, je za pomoci routeru a jeho nastavení.

 • Pokud k routeru máte fyzický přístup a vaše heslo je neměnné, zkuste se podívat na dolní stranu „krabičky,“ kde obvykle bývá nalepený štítek s heslem.
 • V případě neúspěchu zadejte IP adresu routeru do internetového prohlížeče (adresa zpravidla bývá 192.168.1.1 nebo 192.168.0.1, ale i 10.0.0.1, nalézt ji můžete například pomocí příkazu ipconfig /all v Příkazovém řádku).
 • Přihlaste se přístupovými údaji, které naleznete v manuálu (případně jdou dohledat na internetu podle značky routeru). Často to bývá admin/admin.
 • V záložce Bezdrátová síť nalezněte položku Zabezpečení (cesta se může lišit podle značky routeru) a zde již najdete vypsané heslo.

Jak zjistit heslo k Wi-Fi na počítači s Windows a Mac OS

V případě počítače s Windows 7 či 10, který je připojen k síti bezdrátově:

 • Do vyhledávacího pole Windows zadejte Zobrazit síťová připojení a spusťte.
 • Pravým tlačítkem myši klikněte na bezdrátové připojení a zvolte položku
 • Vyberte Vlastnosti bezdrátového připojení a zvolte kategorii Zabezpečení.
 • Zaškrtnutím možnosti Zobrazit znaky (nutnost uživatelského správce) se vám heslo ukáže.

Na bezdrátově připojeném počítači s macOS:

 • Spusťte aplikaci Klíčenka a vlevo zvolte Všechny položky.
 • Vyhledejte název vaší Wi-Fi sítě a rozklikněte jej.
 • Zaškrtněte Zobrazit heslo a vyplňte pro ověření své přihlašovací údaje.

Jak zjistit heslo na Wi-Fi z mobilu

U mobilního zařízení dohledáte heslo pomocí nastavení routeru stejným způsobem, který je popsán výše (pouze v tomto případě využijete mobilní internetový prohlížeč). Jedinou alternativou je jailbreak či root systému.

Pokud máte jailbreaknutý iPhone či jiné zařízení od společnosti Apple, využít můžete například bezplatný nástroj Wifi passwords. Jiná možnost, jak zobrazit heslo Wi-Fi přímo na zařízení, bohužel není.

Na zařízení Android s rootem systému nejprve pomocí libovolného prohlížeče dat otevřete soubor wpa_supplicant.conf, ve kterém vyhledejte položku ssid (jméno vaši Wi-Fi sítě) a psk (heslo). 

Zdroje: PCmag, Beebom

Jak zjistit zapomenuté heslo na Wi-Fi?
Ohodnoťte tento článek!
2.9 (57.5%) 32 hlasů

7 KOMENTÁŘE

 1. nektere mobilni nadstavby (treba Xaomi a jeho Miui) umi sdilet ulozena wifi pripojeni pres qr kod. pokud ho nactete cteckou qr kodu, tak heslo vidite v plaintextu

  a pokud se neplete jsou mozna nejake plany ve dalsim androidu toto sdileni pres qr kod umet nativne

  PS: jinak jste mohli zminit i programy tretich stran, napr. oblibenou bezplatnou utilitku od Nirsoftu – WirelessKeyView (pozor, u nekteych antiviru vyvolava false positiv reakci na potencionalne skodlivou aplikaci)

  • V Androidu 10 už ta funkce nativně je. Jinak za mě je to docela slušné bezpečnostní riziko – pokud někomu do mobilu/pc dám heslo je to jako bych mu ho řekl.
   Zkrátka další důvod proč je zabezpečení pouze heslem nedostatečné.