Jako kdyby Street View ožilo. YouTube podporuje 360° videa

0

Google svou video síť doplnil o funkci, kterou si spíš vychutnáte jako diváci než jako tvůrci. Nově je totiž možné nahrávat 360° videa. K nim ovšem potřebujete sférickou kameru a následně video předžvýkané speciálním skriptem. Touto výbavou a zkušenostmi asi moc z vás neoplývá, jestli vůbec někdo.

Pokud se ale chcete jen bavit a sledovat videa od cizích autorů, můžete. Videa, ve kterých se při přehrávání můžete libovolně otáčet, už fungují v prohlížeči Chrome nebo v aplikaci YouTube na Androidu. Na mobilu nebo tabletu stačí otáčet zařízením, na počítači se můžete posouvat myší podobně jako na mapách.

Google slibuje, že brzy tuto novinku přinese i na iOS a že také zjednoduší nahrávací proces, aby autoři nemuseli videa ručně prohánět skriptem. Pro natáčení firma doporučuje tyto kamery: Bublcam, Giroptic’s 360cam, IC Real Tech’s Allie, Kodak’s SP360Ricoh Theta. První sférická videa najdete v tomto seznamu.

 

Zdroj: Google

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. „Carrizo ponese řadič jak pro paměti DDR3, tak pro přicházející standard DDR4. Desktopová (zde chybí slovo verze) procesoru pasuje do socketu FM2+ a bude tedy odkázána jen na paměti DDR3“

    a

    „Nejasno bohužel zůstává v jedné kardinální otázce, a to zda Carrizo bude fungovat ve stávajících deskách pro platformu FM2+.

    Pokud socket zůstane stejný, není důvod aby Carrizo ve stávajících deskách FM2+ nefungovalo po update biosu.