Jako reakci na Megaupload mění podmínky i Hotfile

0

Necelé dva týdny po zátahu na Megaupload zareagoval i další velký filehosting Hotfile.com. Na rozdíl od jiných sice nepřestal s veřejným sdílením nebo vyplácením odměn, ale obě tyto položky výrazně změnil.

Hotfile teď používá nejmodernější technologii rozpoznávání otisků souborů vCloud9 od společnosti Vobile. Takže budou soubory snadněji identifikovatelné pro majitele práv. Pokud někdo poruší pravidla a začne sdílet autorsky chráněný obsah (a přijdou na něho), po opakovaných upozorněních mu bude bez milosti smazán účet.

A uploadeři už nebudou vydělávat na počtu stažení souborů, ale budou získávat provize z ceny nových účtů, které si ostatní díky jejich souborům koupí. Např. někdo nahraje na Hotfile vlastní hudební album. To si stáhne 10 lidí – 8 lidí přes už zaregistrovaný účet nebo bezplatně, dva se ale rozhodnou díky tomuto souboru koupit vlastní prémiový účet. Pokud koupí nejlevnější měsíční za 9 USD, uploader dostane 25 % z této ceny, celkem 4,5 USD (2 × 2,5 USD). Za každých deset stažení a nakoupení účtů pak dostane 5 % navíc, až do maximální provize 50 %. Více informací najdete v pravidlech.

Zdroj: Hotfile

Ohodnoťte tento článek!