Jaký smartphone používá Donald Trump? Zřejmě starý nezabezpečený Samsung Galaxy S3

5

New York Times zveřejnili zprávu, podle které Trump tweetuje stále ze svého starého mobilu, totiž ze Samsungu Galaxy S3. Ten už nedostává updaty a je tedy bezpečnostním rizikem. Posledním vydaným OS pro tento typ byl Android 4.3 Jelly Bean.

trump-phone-6
foto: Android Central

Důkazů není mnoho a zpráva je částečně spekulací, jelikož Trump se v poslední době běžně nenechává fotit s telefonem v ruce. A třeba jej sebou nosí už jen tak, aby novináři měli o čem psát a ve druhé kapse může mít zabezpečený přístroj od tajných služeb. Nicméně tento typ mobilu měl sebou při interview pro německý Die Welt a z oficiálního přístroje by možná ani nemohl tweetovat.

Čtěte: Sedm smartphonů, které používají světoví lídři 

Analytici zjistili také které tweety pravděpodobně pocházejí přímo od něj a které od poradců. Z hlaviček vyčetli, zda byl tweet odeslán z iPhonu (od poradců), nebo z Androidu (přímo od Trumpa). Je to zhruba půl na půl.

Bezpečnostní pravidla velí americkému prezidentovi používat jen schválený a bezpečný mobil, nicméně Trump se nemusí podřídit. Minulý prezident Barack Obama používal alespoň zpočátku BlackBerry 9900, což se tajným službám také příliš nelíbilo.

 

Ohodnoťte tento článek!

5 KOMENTÁŘE