JAM s Chromem: založte kapelu a hrajte na virtuální nástroje v prohlížeči

0

Experimentální weby a technologická dema nekončí jen u nudných a neužitečných ukázek. Úplně nový experiment od Googlu naopak dokáže nejen pobavit, ale při troše štěstí i zabavit na pár desítek minut. Webová aplikace JAM s Chromem vám dovolí hrát na jeden z devatenácti nástrojů. Těch tu tedy najdete docela hodně, jen druhy kytar se budete probírat dobrou půl hodinu. A protože by hraní o samotě bylo smutné, můžete dát dohromady kapelu a brnkat na struny s kamarády.

JAM s Chromem JAM s Chromem JAM s Chromem JAM s Chromem

Ukočírovat až čtyřčlenné sestavy není žádná sranda. Přesto, tvořit hudbu má nyní možnost úplně každý. Kromě kytar můžete vzít do virtuální ruky rovněž bicí či klávesy. Když si u toho do mikrofonu ještě zazpíváte, budete se cítit jako rockové hvězdy. Nebo se aspoň hodně pobavíte. Obtížnost volíte podle svých schopností, dokonce můžete nechat nástroje hrát samy od sebe. Projekt se otevírá jak úplným amatérům, tak jedincům, kteří mají hudební sluch a znají notovou osnovu.

 

Pod povrchem se skrývají nejmodernější webové technologie a Google mám zase jednou dokazuje, jak je na sklonku roku 2012 existence zásuvných modulů zbytečná. Za zmínku stojí, že JAM s Chromem obsahuje český překlad. Projekt naleznete na adrese www.jamwithchrome.com.

Zdroj: Google Chrome Blog

Ohodnoťte tento článek!