James Bond mění značku smartphonů. Ze Sony přechází na Nokie

0

Mnoho let produkovalo filmy s Jamesem Bondem studio Sony Pictures, což skončilo v roce 2018 přechodem pod křídla Universal Pictures (ve Spojených státech má práva MGM). Agenti jejího veličenstva tak už nebudou komunikovat přes telefony japonské značky, nejnovější bondovka totiž bude plná Nokií.

Ve filmu No Time To Die bude dosud nepředstavený smartphone od Nokie, který má být prvním 5G telefonem finsko-čínské značky. A zatímco premiéra filmu se kvůli pandemii koronaviru odsouvá z dubna na listopad, HMD Global plánuje nový telefon představit 19. března. Měla by jím být Nokia 8.2 nebo 8.3 5G a zřejmě si ji tak budete moci koupit dřív než Bond.

Nokia 8 3
Nokia 8.3 leak (zdroj: nokiapoweruser.com)

Daniel Craig prozatím používal tyto smartphony

  • Spectre (2015): Sony Xperia Z5
  • Skyfall (2012): Sony Xperia T
  • Quantum of Solace (2008): Sony Ericsson C902
  • Casino Royale (2006): Sony Ericsson K800i a M600i

V předchozích filmech s Piercem Brosnanem se objevil ještě Ericsson JB988 (Tomorrow Never Dies), což byl pouze koncept, respektive fiktivní neexistující telefon. Uměl dávat elektrošoky a měl čtečku otisků a do prodeje takto samozřejmě nikdy nešel. Dohoda s Ericssonem pak plynule přešla i na Sony.

Mobily od Sony v dalších filmech pak již byly standardně prodávané modely a japonský výrobce z toho měl pěknou reklamu. Prvním telefonem v ruce Daniela Craiga byl Sony Ericsson K800i, což je zvláštní, neboť K750i byl lepší :). Následoval Sony Ericsson C902 a konečně první smartphone Xperia T s Androidem.

Již v roce 2015 (po vypršení práv) musela Sony zaplatit Danielu Craigovi 5 milionů dolarů za to, že zapózuje s novou Xperií Z4 a podle uniklých e-mailů z toho nebyl nadšen. Ani v případě Xperie Z5 nedostal Bond to nejlepší z nabídky.

Tip: Nokia 8.1 ještě pořád není high-end, jen načančaná střední třída

Kromě Nokie „5G“ budou ve filmu ještě modely Nokia 7.2 a Nokia 3310. Jesti 5G model bude mít v kapse přímo James Bond není jisté, na upoutávkách jej drží agentka 00 (Nomi), kterou hraje Lashana Lynch. Agent 007 má povolení zabíjet, ale jestli Nokia 8.3 5G bude zabiják vlajkových lodí se teprve ukáže.

zdroj: phonearena.com

James Bond mění značku smartphonů. Ze Sony přechází na Nokie
Ohodnoťte tento článek!
4.8 (95%) 4 hlasů