Japonci dostanou mobilní internet s rychlostí 42 Mb/s

0

Japonský operátor Emobile společně s Ericssonem vylepšili infrastrukturu mobilní sítě, která nyní nabídne rychlost stahování až 42 Mb/s. Síť využívá technologii DC-HSPA, která na rozdíl od podobné HSPA+ potřebuje pro podobné rychlosti dražší vícecestné zapojení MIMO. Modernizovaná síť má být spuštěna do konce roku.

Emobile má na tamním trhu asi 2,5 milionu uživatelů, tento tah by měl přinést další. Teoreticky si s takovou rychlostí můžete nechat streamovat do mobilu i Full HD video v kvalitě jako na Blu-ray. My můžeme jen tiše závidět, co bychom dali za podobnou kapacitu alespoň v pevném domácím připojení.

Zdroj: Ericsson

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Já tu větu s poskytováním rodičovské kontroly pochopil trochu jinak, a to tak, že ISP je povinen (kupříkladu) na svém e-shopu nabízet i odpovídající software, který bude chránit nezletilé. Myslím, že to v sobě mají některé antiviry (Norton, Kaspersky?), ISP si s nima může dohodnout výhodné balíčky. A pokud je zákon natolik „buzerující“, že ISP poskytovat musí, může být ochranný software rovnou v ceně internetového připojení (je pak na uživateli, jestli jej využije či ne).