Japonsko chystá na MS ve fotbale 2022 opravdové 3D

0

Zapomeňte na obyčejnou stereoskopii, tedy obraz snímaný dvěma kamerami pro každé oko zvlášť. Japonci chystají velkolepý projekt – holografickou projekci skutečně prostorového obrazu. Pro rok 2022 kandidují na post pořadatelské země světového šampionátu ve fotbale a do té doby by prý tento projekt mohli stihnout realizovat.

Dění na stadionu by snímalo 200 kamer ve vysokém rozlišení, které by pokryly celý 360stupňový prostor. Každý hráč by mohl mít pod dresem mikrofon, stejně tak rozhodčí a diváci by byli přímo součástí hry. Vlastně ne tak docela. Než se holografy přesunou do domácností, čeká nás takových mistrovství světa ještě několik. Japonci však mají vizi, že by byl obraz promítán na asi 400 stadionech ve 208 zemích FIFA po celém světě.

Když prý v roce 2006 v Německu sledovalo asi 18 milionů lidí fotbal jen venku na náměstích a barech zadarmo, bylo to zoufalé. Co takhle přesunout hru do celého světa?

zdroj: AFP

Stihnout potřebné technologie do 12 let vyvinout? Šéf japonského fotbalového svazu optimisticky věří, že už v roce 2016 budou mít první výsledky. Dalších šest let už by jen ladili „drobnosti“. Je to přece Japonsko. Už když v roce 2002 pořádali MS s Jižní Koreou, tamní obyvatelé sledovali televizi v mobilu, zatímco ve zbytku světa se teprve rozjíždělo 3G a barevné displeje.

Do projektu s názvem Universal Fan Fest chtějí nasypat šest miliard dolarů. Něco z toho se jim vrátí, zájem by byl určitě veliký a mohli by vydělat na divácích, co by jinak zadarmo seděli u televize nebo na náměstích.

O tom, kdo bude šampionát v roce 2018 a 2022 pořádat, se rozhodne 2. prosince 2010. Na druhý termín proti Japonsku stojí Austrálie, Velká Británie, Rusko, USA, Belgie s Nizozemskem, Španělsko s Portugalskem, Jižní Korea a Katar. Nevím jak vy, ale klidně bych si za 20 let to Japonsko zopakoval.

Zdroj: AFP

Ohodnoťte tento článek!