Jarní aktualizace pro Windows 8.1 unikla na síť. Co byste měli vědět?

0

V nadcházející dnech už si od tzv. jarní aktualizace pro Windows 8.1 na chvíli oddychneme, neboť teď si odbudeme to nejdůležitější. Aktualizace předčasně unikla na internet, což jsme předpovídali. V tuto chvíli si již můžete instalační soubory stáhnout a nainstalovat. Zpočátku bylo možné pomocí jednoduchého hacku registru donutit Windows Update, aby se o vše postaral.

Tip: Už víme, jak je to s bezplatnými Windows. Kolik částí tvoří jarní aktualizaci?

Microsoft nicméně v reakci na zveřejnění postupu odstranil data ke stažení, takže tento způsob nefunguje. Ještě také můžete vyčkat na duben, který není daleko. Oficiální způsob instalace je vždycky nejspolehlivější a my ho doporučujeme. Jinak platí to, co jsme včera díky uniklé dokumentaci uvedli. Až na to, že se jarní aktualizace se skládá z celkem šesti jednotlivých aktualizací, nikoli ze čtyř. Ty čtyři známé tvoří základ, jenž se vám do počítače nainstaluje automaticky.

Přehled aktualizací

Microsoft ovšem vyrobil další dvě aktualizace, jejichž instalace bude volitelná. Shrňme si situaci. Dvě aktualizace jsou vyžadovány a hlavnímu balíku přechází. Pak tu máme jarní aktualizaci samotnou. Po ní následují další tři doplňkové balíčky. Včerejší informace jsme doplnili o naše dnešní poznatky:Aktualizace jsme zkusili nainstalovat na zařízení s Wndows RT 8.1 pak na počítač s Windows 8.1. V obou případech vše šlape bez problémů.

  • KB2919442 – Aktualizace, která musí být nainstalována jako první, neboť ji tzv. jarní aktualizace vyžaduje. Instalace nevyžaduje restart.
  • KB2939087 – Volitelná aktualizace, která by měla být nainstalována před hlavní aktualizací s vylepšeními pro uživatele s myší. Instalace vyžaduje restart.
  • KB2919355 – Tzv. jarní aktualizace, která systém obohatí novými prvky pro uživatele s myší. Instalace vyžaduje restart.
  • KB2932046 – První povinný dodatečný balíček s vylepšeními. Instalace vyžaduje restart.
  • KB2938439 – Volitelný dodatečný balíček s vylepšeními. Instalace vyžaduje restart.
  • KB2937592 – Druhý povinný dodatečný balíček s vylepšeními. Instalace vyžaduje restart.

Pokud se rozhodnete aktualizace instalovat neoficiálně nyní, dodržte uvedené pořadí v seznamu. Zvýrazněné položky nainstalovat musíte, zbylé nikoli. Po každé instalaci je doporučeno provést restart počítače, abyste měli jistotu, že všechno proběhne v pořádku. Odkazy ke stažení se původně objevily na fóru MyDigitalLife. Existují tři varianty. Jedna hlásí kompatibilitu s 32bitovými, druhá se 64bitovými Windows 8.1. Poslední pak s Windows RT 8.1.

Jarní aktualizace pro Windows 8.1 nepřekvapivě předčasně unikla
Jarní aktualizace pro Windows 8.1 nepřekvapivě předčasně unikla

Nejvíce místa na disku jako tradičně ukousne varianta pro 64bitová Windows. Všech šest aktualizací váží skoro 800 MB. Pro srovnání, aktualizace pro procesory ARM dosahují v součtu zhruba 314 MB.

Internet Explorer 11 pro Windows 7

Kdyby vám porce výše nestačila, protože třeba nemáte počítač s Windows 7, pak vás potěší ještě jeden únik. Ten se týká redmondského prohlížeče. Internet Explorer 11 dostává neobvykle během svého života novou funkci, která nemohla počkat až na Internet Explorer 12. Tzv. režim zpětné kompatibility – v originále Enterprise mode – ve firmách zajistí, že i staré aplikace budou fungovat v novém prohlížeči.

 

Příslušná nedokončená aktualizace unikla už dříve, teprve teď ale máme solidní jistotu, že si stáhnete hotový kus softwaru. Konečné sestavení prohlížeče s režimem zpětné kompatibility nese číslo 11.0.9600.17029. Uživatelé Windows 8.1, kteří si nainstalovali jarní aktualizaci, mají tento režim k dispozici. Majitelé Windows 7 dostávají samostatnou aktualizaci.

Tip: Microsoft dokončil jarní aktualizaci pro Windows 8.1 a zvažuje další

Tu si z neoficiálních zdrojů stáhnout můžete již dnes, opět ale raději vyčkejte na oficiální uvolnění. K němu, doufejme, dojde v dubnu.

Zdroj: MyDigitalLife via The Verge
WZor via Neowin

Ohodnoťte tento článek!