Jarní úklid u Googlu. Končí Picasa pro Linux a další produkty a služby

0

Google pokračuje ve zbavování se přebytečných aplikací. Po velké čistce z listopadu 2011 a ledna 2012 to tentokrát schytají méně důležité a známé produkty.

  • Flu Vaccine Finder: mapový mashup, pomocí něhož se dalo v USA hledat místo s prodejem léků proti H1N1 (prasečí chřipka).
  • Related: doplněk pro prohlížeče, který vyhledával podobné stránky těm, které zrovna prohlížíte.
  • Sync for BlackBerry: služby pro ostružinové telefony končí 1. června, nainstalovaná aplikace ale bude funkční i nadále.
  • Mobilní webová verze Google Talku: končí jako mobilní web, ale aplikace bude pro Android vyvíjena i nadále. Stejně tak lze použít jakýkoliv jiný software s podporou protokolu XMPP.
  • One Pass: služba pro placení za online obsah. Prakticky nikdo ji nepoužíval a jako náhrada budou sloužit Google Consumer Surveys. Viz Za obsah můžete platit informacemi. Google na to vymyslel systém.
  • Vyhledávač patentů: služba na google.com/patents se stane běžnou součástí vyhledávače. Bude rychlejší a časem mají kromě amerických patentů přibýt registry dalších zemí.
  • Picasa for Linux: správce obrázků nativně vyvíjený pro Windows byl s několika úpravami vydán i pro linuxové systémy (pomocí WINE). Nadále už nebude vyvíjen (což už stejně dlouho nebyl).
  • Picasa Web Albums Uploader for MacPicasa Web Albums Plugin for iPhoto. Obě aplikace zastoupí Picasa for Mac.

 

V létě zřejmě můžeme očekávat další škrty. Osobně si troufám odhadovat, že Google zruší Google Talk pro Windows (už jej stejně neaktualizuje a stále chybí videohovory) a později i doplněk Talk pro prohlížeče, neboť jej bude pomalu nahrazovat nativní podpora WebRTC v hlavních browserech.

Zdroj: Google

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Měl jsem ho od roku 1989 až do tuším 1992 nebo 3. Dokonce jsem se naučil díky Zajíčkovi assembler a napsal jsem 3 kilobajty kódu. Byla to jaksái hra, střílečka s kovbojem a kombinovalo to přeložený Basic + část strojáku. Krásné vzpomínky.