Jarní update Xbox 360: podpora PayPal, nižší spotřeba a vyšší kapacita DVD

0

V následujících týdnech by měly konzole Xbox 360 dostat softwarovou aktualizaci, která přinese minimálně dvě nové funkce. Na svém blogu je potvrdil Larry „Major Nelson“ Hryb, který šéfuje programátorům Xbox Live.

Důležitou novinkou je podpora PayPal jakožto platebního kanálu pro Microsoft Points,  předplatné Xbox Live Gold a Games on Demand. Česká republika je bohužel mezi 13 zeměmi, ve kterých pomocí PayPal zatím nebude možné platit.

Xbox 360 také dostane funkci auto standby. Do režimu standby přejde konzole po více než hodině nečinnosti. Cílem je snížit spotřebu, ale funkci bude možné vypnout v nastavení.

Kinect s novým Xboxem, foto: Microsoft

Delší dobu se mluví také o novém diskovém formátu XGD3, který by měl navýšit kapacitu DVD využitelnou pro hry. Stávající dvouvrstvé tituly si nárokují pouze 6,8GB prostor, více než 1 GB totiž zabírá sektor určený pro DVD-Video a antipirátskou ochranu. S updatem už zřejmě disky mohou využít plnou kapacitu, tedy 7,95 GB. Spekuluje se i o nové ochraně Anti-Piracy v2.5.

Sedmadvacátého května se v Xboxu objeví další funkce – Avatar Kinect. Sociální síť, která využívá Kinectu pro pokec s přáteli. Novinka byla představena na letošním CESu, zde si o ní můžete přečíst více.

Xbox Kinect
Avatar Kinect, foto: Microsoft

Zdroj: Neowin, MajorNelson

Ohodnoťte tento článek!