Jason Holtman opustil Microsoft. Kde je konkurence pro Steam?

0

V srpnu Microsoft oznámil, že to s počítačovými hrami myslí vážně, pécéčka má rád skoro jako konzole (opravdu jen skoro) a se znovu zažehnutým zájmem o uvedenou část trhu mu nepomůže nikdo jiný než muž, jenž osm let pracoval pro Valve a pomohl vybudovat veleúspěšnou platformu Steam. Jason Holtman nicméně v Redmondu příliš dlouho nevydržel. Po půl roce působení ve firmě odešel. To bylo v lednu.

Tip: Microsoft už nechce prodávat PC hry? Příští týden ukončí Games for Windows

Je to jednoznačně zklamání, protože po zaříznutí neúspěšné a málo opečovávané značky Games for Windows a najmutí úspěšného veterána jsme tak nějak očekávali, že Microsoft zkusí konkurovat Steamu. A to úspěšněji než dřív. Bohužel v únoru na tom není hraní na počítačích ze strany Microsoftu o nic lépe. Obchod s hrami Redmondští neotevřeli. Nadále mají pouze všeobecný obchod s aplikacemi Windows Store.

Shodou okolností v čerstvém rozhovoru pro Rock, Paper, Shotgun prozradil něco málo Ken Lobb, kreativní ředitel z Microsoft Studios. Podle něj firma v minulosti byla zaměřená a Xbox, ale s osobními počítači počítá a bude se jim věnovat. Bohužel neřekl nic konkrétního. Proto bych byl zatím opatrný a projevené nadšení bych bral s rezervou. Kdoví, jak na plány na oživení hraní na PC bude nahlížet nový ředitel Nadella.

Zdroj: Neowin via The Verge

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. To tedy znamená, že již nebudu moct ovládat Skype prostřednictvím skype-pluginu v komunikátoru Pidgin? Používal jsem to proto, abych komunikoval s lidma v jednom programu (na ICQ/Jabberu/MSN/Skype/Faceboku) a měl historii taktéž spravovanou jedním programem.