Je čas zahodit hloupý telefon, říká Motorola a uvádí levný smartphone Moto E

0

Motorola v posledním týdnu spustila kampaň #goodbyedumbphone, která vyvrcholila spuštěním nového webu a oznámením telefonu Moto E. Ten je už prý tak levný, že se nevyplatí kupovat hloupý mobil.

Moto E nabídne 4,3″ displej s rozlišením 960 × 540 px, je chráněný vrstvou Gorilla Glass. Uvnitř najdeme SoC Snapdragon 200 se dvoujádrovým procesorem Cortex-A7 (1,2 GHz), grafikou Adreno 302 a 1 GB RAM. Úložné paměti jsou jen 4 GB, ale oproti Moto G nebo Moto X „éčku“ nechybí slot pro microSD karty.

V telefonu najdeme také slot pro druhou SIM kartu, telefon si rozumí s 2G i 3G sítěmi a také Bluetooth a Wi-Fi 802.11b/g/n. Přední foťák chybí, zadní má rozlišení 5 Mpx a je bez LED. V těle se skrývá i 1980mAh akumulátor, výrobce slibuje celodenní výdrž. Tělo je chráněno před cákanci vody díky vrstvě nano coating. Zadní kryt je vyměnitelný, k dispozici bude devět různých barev. Přední strana bude v bílém a černém provedení. Moto E má v pase 12,3 mm a váží 142 gramů.

 

Jako systém výrobce zvolil Android 4.4, Motorola slibuje i budoucí aktualizace. KitKat navíc doplnila o vlastní aplikace. Dokáže se například naučit, jak pracujete se SIM kartami a při případném volání zvolí tu správnou kartu.

Moto E byla zatím odhalena pouze v Indii. V katalogu jej nabízí obchod Flipkart za 6999 rupií (2300 Kč). Stojí polovinu toho, co vybavenější Moto G. Vyšší model G bude nově dostupný i s LTE modemem a slotem pro microSD. Jsou to také zřejmě poslední telefony, které Motorola vydá ještě pod patronací Googlu. Brzy firmu převezme čínské Lenovo.

Oživeno: V USA stojí Moto E 129 dolarů. Telefon během příštích týdnů zamíří do více než 40 zemí.

Ohodnoťte tento článek!