Je to k neuvěření, ale šest let starý Android Gingerbread roste

4
Android Gingerbread
Android Gingerbread (zdroj: Google)

Před měsícem jsme se radovali, že podíl starého perníkového Androidu konečně klesl pod jedno procento, ale v květnu už zase vyrostl na původní hodnotu. Oproti předchozímu měsíci si polepšil o desetinu bodu, o tři desetiny nečekaně vzrostl také Android 5.1.

Buď lidé v uplynulém měsíci příliš často spouštěli staré telefony, nebo naopak moc málo používali ty nové. Nejrozšířenější Android 6.0 si i v květnu zachoval 31,2% podíl. Nejsilnější rodinou zůstává Android Lollipop s celkovým 32% zastoupením.

Hlavní růst mají na svědomí Nougaty. Android 7.0 si polepšil o 2,1 bodu  a má 6,6% podíl. Verze 7.1 poskočila o desetinu na půl procenta. Mimo Nexusy, Pixely a OnePlus 3/3T jej na žádných nových telefonech ještě nenajdeme. Nejnovější verzi ovšem slibuje nasadit Nokia.

Ze statistik Googlu je mimo jiné patrné, že klesá poměrné zastoupení tabletů. Ještě před dvěma lety měly dotykové placky se sedmipalcovým (a větším) displejem téměř 5% zastoupení, dnes už mají jen 3,5%.

Statistiky Androidu v květnu 2017
Statistiky Androidu v květnu 2017
Ohodnoťte tento článek!

4 KOMENTÁŘE

  1. Mám cca dva roky starý Prestigio PSP5454DUO s aktuálním Androidem 4.4.2 a necelý rok starý Huawei Y6Pro s aktuálním Androidem 5.1. Aktualizace systému dosud jaksi žádné, pak se není čemu divit, že nové verze Androidu rostou tak pomalu. Taky bych radši měl novější verzi systému, ale když výrobci telefonu na aktualizace kašlou ??? A kupovat každých pár měsíců nový telefon jen kvůli aktuálnímu systému je blbost… Pak je zde problém kompatibility aplikací pro x různých verzí systému, kdy se zapomíná na to, že je zde kupa přístrojů i s verzí 4.4 KitKat, i když aktuální verze je již 7.1 a za cca půl roku by měl být Android 8