Je libo 80× zoom v mobilu? S externím teleobjektivem je to možné

0

Asus letos oživil nápad s optickým zoomem přímo v mobilu. Co když ale chcete přiblížit obraz v už koupeném telefonu? Pak jej můžete doplnit o telepředsádku. Ta přinese zřejmě největší 80× zoom. Telefon vedle ní vypadá jako krytka objektivu.

80× zoom k mobilu
80× zoom k mobilu

Teleskop není žádný drobek, na délku má 395 mm, průměr činí 88 mm a váží kilo. Nic do kapsy na výlety. Kvůli rozměrům je v balení i jednoduchý stativ s objímkou, která se nasadí do těžiště. Objektiv se prodává ve verzích pro iPhone 5/5S, iPhone 6, iPhone 6 Plus, Samsung Galaxy Note 3, Note 4 a Galaxy S5. Za 186 dolarů jej prodává například čínský Aliexpress.

 

O použitý optické soustavě výrobce nemluví, ale vzhledem k velikosti, hmotnosti a ceně se na skle nešetřilo. Zázračnou kvalitu ale nečekejte. Jak ukazuje test 20× zoomu stejného výrobce, obraz umí skutečně přiblížit, ale za cenu velké chromatické aberace. Objektiv zhorší světelnost, kvůli dlouhému ohnisku zase bude potřebovat krátké časy. Stativ a samospoušť budou pravděpodobně nutností i za jasného dne.

via Imaging Resource

Ohodnoťte tento článek!