Je nejvyšší čas zkontrolovat nastavení programu Windows Insider. Co bude dál?

0

Microsoft v Centru Feedback (ano, tak zní oficiální český předklad názvu aplikace v originálu pojmenované jako Feedback Hub) připomněl, abyste si zkontrolovali nastavení aktualizačních kanálů, pokud se účastníte programu Windows Insider. Má to svůj pádný důvod.

Nacházíme se ve stejném mezidobí jako dvakrát předtím, kdy Microsoft před krátkým časem dokončil a vydal novou hlavní verzi Windows 10, práce na další vývojové větvi nicméně teprve začaly. Hmatatelné výsledky tak nejsou k dispozici, tudíž zatím nemáme co testovat. Jaké máte možnosti? Připravili jsme se na běžné scénáře a uvedeme nové informace.

Nechci už testovat

Proto pokud vás již testování nadcházejících verzí Windows již nebaví, je pravý čas, abyste z testovacího kolečka vystoupili. Připomínám, že tak učiníte v Nastavení | Aktualizace a zabezpečení | Program Windows Insider, kde klepněte na Zastavit přijímání buildů Windows Insider. Svoje přání potvrďte a můžete bez problému zůstat na aktuální verzi Windows 10 (v1607), která je brána jako stabilní. Po vystoupení z programu tak budete dostávat pouze opravné balíčky stejně jako široká veřejnost.

V tomto několik týdnů trvajícím období máte možnost přejít do obyčejného světa stabilních vydání Windows, aniž byste museli přeinstalovat systém. Pokud budete pokračovat a budete časem dostávat vývojová sestavení patřící nadcházející větvi Windows 10, ke stabilní verzi byste se museli vrátit jedině cestou čisté instalace.

Je pravý čas projít si nastavení programu Insider
Je pravý čas projít si nastavení programu Insider

Chci testovat a nemůžu se dočkat Redstonu 2

Pokud nechcete patřit k široké veřejnosti, ale zajímají vás novinky a chcete být u všeho jako první, můžete zůstat přihlášeni k Fast ringu (Rychle). Fast ring tedy jako první přinese sestavení patřící nadcházejícímu vydání Desítek, které známe pod kódovým označením Redstone 2 a vyjde příští rok na jaře. Po něm bude následovat kanál Slow ring (Pomalu), jenž ale oproti němu přinese stabilnější sestavení a nebude aktualizován tak často. I on vám ale nabídne Redstone 2.

Co se této vývojové větve týče, Microsoft už prozradil, že jako první přijdou na řadu počítače a mobilní sestavení dorazí po nich s několikatýdenním odstupem. Potvrdil, že podobně jako minule první sestavení nepřinesou viditelné novinky, ze začátku se bude pracovat hlavně na motoru operačního systému a nové funkce se teprve budou připravovat.

Aktuální verze Desítek v kanálu Release Preview
Aktuální verze Desítek v kanálu Release Preview

Microsoft pracuje na jádře OneCore, aby bylo snazší na něm stavět další funkce. Přece jen, obíhá kolem něj několik týmů, které musí spolupracovat – OneCore pohání počítače, tablety, mobily, internet věcí, Hololens a Xbox. První sestavení obdržíme nejpozději za několik týdnů.

Chci zůstat na stabilní větvi, ale aspoň něco malého navíc

Kdybyste nechtěli riskovat závažné chyby a nedodělky, ale současně vám stabilní větev Windows připadá příliš nudná, můžete se ještě přihlásit k aktualizačnímu kanálu Release Preview. Ta vás zanechá na aktuální stabilní verzi, tj. sestavení 14393, ale bude vám nabízet testovací vydání opravných balíčků pro tuto větev Windows 10. Jedna taková kumulativní aktualizace se v tomto kanále nachází.

Zatímco ve stabilní větvi Windows 10, kterou používají všichni, kdo se neúčastní programu Windows Insider, je aktuálním sestavení 14393.51, v rámci kanálu Release Preview je aktuálně k dispozici aktualizace s označením KB3176931, jež systém povyšuje na sestavení 14393.67. Je k dispozici jak na počítačích, tak na mobilech. Přináší pak tyto dvě opravy:

  • Byl vyřešen problém způsobující výrazné snížení výdrže smartphonu při použití Bluetoothu s aktivní funkcí „Hey Cortana“.
  • Byl vyřešen problém zabraňující dokončení prvotního nastavení systému po instalaci. Týkalo se to případů, kdy byly použity místní účty, které používaly korejské znaky. 

Je nejvyšší čas zkontrolovat nastavení programu Windows Insider. Co bude dál?

Ohodnoťte tento článek!