Je nová 8800 GTS opravdu tichá?

0

Hardware Canucks otestovali XFX GeForce 8800 GTS 512 MB Alpha Dog Edition (G92), která dodržuje referenční takty a také podle mě má referenční chlazení. Karta se Kanaďanům povedla přetaktovat na 820 MHz jádro/2 234 MHz efektivně paměti a příznivce rozlišení 1 280 × 1 024 px určitě potěší i celé dvě strany věnované testovaní v tomto rozlišení.

V každém případě však redaktor hodnotil hlučnost zhruba takto: Vypadá to, jako by se Nvidia bála teplot G92 a u GTS nastavila příliš agresivní profily pro otáčky větráku. Po 10 minutách zátěže v Company of Heroes byl větrák GTS zřetělně tím nejhlučnějším v mé skříni, zůstal tak až do konce hodinového testování a začal být docela rušivý. Není to sice tak hrozné jako u Radeonu HD 2900 XT, ale má GeForce 8800 GTX byla lepší a do hluku zbytku počítače zapadala. Pokud hledáte tichou výkonnou kartu, tak tato to není.

Co si o tom myslíte vy? (diskuze) Jaké máte už zkušenosti? GeForce 8800 GTS 512 MB jsme získali do testlabu konce týdne a ještě nestihli otestovat, ale tento závěr mě docela překvapil. Jedná se jen o záležitost kusu/modelu nebo jsou ostatní recenzenti mírně hluší (či příliš nenároční)?

Shrnutí informací o GeForce 8800 GTS 512 MB (G92) najdete tady.

Zajímat by vás mohlo i téma Jak dlouho jste čekali na GeForce 8800 GT?

 

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Ano,legendární 3Dfx a Voodoo. Krásné to časy.Velká škoda,že tato firma nevydržela do dnešních dnů. Občas by nVidia i Ati potřebovaly “natřít prd..! Ku prospěchu nás zákazníků.O této stránce jsem nevěděl. Dobrý tip. Mladé generaci tato značka už asi nic neřekne,ale my starší…..vzpomínáme a nezapomenem. Stejně tak jako na skvělého výrobce grafik,firmu Hercules.