Je po nadějích. Pebble mění majitele a končí s chytrými hodinkami

0

Spekulace se ukázaly býti pravdivými. Fitbit, největší výrobce wearables, dnes koupil společnost Pebble a s jejími produkty nechce mít nic společného. Fitbit šel primárně po schopných tvůrcích a vyvinutých technologiích, které by mohl zužitkovat ve svých zařízeních a službách. Lidé Pebblu tak pomůžou vylepšit jeho hodinky/náramky a službu pro sportovní nebo zdravotní analytiku.

Pebble končí
Pebble končí

Pebble už nebude nové hodinky vyrábět ani prodávat. GPS tracker a hodinky Time 2, které teprve měly přijít na trh, nedorazí a backeři z Kickstarteru dostanou své peníze zpět. Pebble během své existence vyrobilo přes dva miliony hodinky. Ty budou nadále fungovat beze změn, v budoucnu ale může dojít k omezení služeb nebo zavření softwarového obchodu. Vývojáři aplikací už nicméně nebudou mít důvod se softwaru věnovat.

 

Co je největší problém? Pebble s okamžitou platností ukončil i servis, takže objednané kusy nebude opravovat. U objednávek z Kickstarteru tak nemůžete čekat žádnou péči ani navrácení peněz. České e-shopy ale musí dvouletou záruční lhůtu dodržet. Pokud se vám hodinky pokazí, obchody vám pravděpodobně vrátí peníze.

Zdroj: Fitbit, Pebble

Ohodnoťte tento článek!