Je pro vás 3310 moc dobrá? Nokia uvádí tlačítkové lowendy 105 a 130

6
Nokia 105 (2017)

HMD Global opět recykluje názvy. Po uvedení Nokie 3310 vrátí do hry i nedávné mobily Nokia 105 a 130. Ty původní z roku 2014 a 2015 dostanou zpětně přídomek Classic. Všechny telefony běží na platformě Series 30+.

Nokia 105 svým vajíčkovým tvarem připomíná novou 3310. Nabízí 1,8″ displej s rozlišení 120 × 160 px. Je celá z plastu, pod zadním krytem je vyměnitelný 800mAh akumulátor. Foťák zcela chybí. Telefon nabízí leda tak LED svítilnu a FM rádio. MP3 přehrávač by vzhledem k 4MB úložišti a chybějící čtečce karet byl stejně zbytečný. Nokia 105 váží 73 gramů, nabíjí se pomocí microUSB, má sluchátkový jack a vydrží až měsíc. Prodávat se bude za 15 dolarů (400 Kč s DPH).

Nokia 130 je také plastová. Má klasičtější tvar, větší 1020mAh akumulátor, dvojnásobně velké úložiště a navíc i čtečku microSD karet, MP3 přehrávač a Bluetooth. Foták s rozlišením 0,3 Mpx bude samo sebou naprosto ostudný. Novinka se bude prodávat za 22 dolarů (600 Kč).

Ohodnoťte tento článek!

6 KOMENTÁŘE

 1. Dostal jsem pracovní Nokii 5310 XpressMusic a nemůžu si to vynachválit. Má to všechno co to má mít, volá to, smskuje to, vyzvání to když vám někdo volá. Je malá, lehounká, vypadá skvěle a moderně.
  Má kalendář, budík, hudební přehrávač, stopky, odpočítávač, hry, úkolníček, poznámky…. a kupu dalších věcí bez toho aniž bych si to musel dostahovávat někde z internetu.
  To je pro mě mobil.

  • Ano, ačkoli 5310 nebyla ani ve své době žádný „top model“, nejsmutnější na tom je, že je lepší, schopnější a pokročilejší než všechny současné (parodie na) tlačítkové mobily dohromady…

   • jj matka si teď koupila Nokiu nevím co to je za 950,-Kč. Ten mobil je super, padne do ruky, perfektně cvakají tlačítka, je z nějakého divného plastu, protože je příjemný na dotyk, neklouže… všechno super… až … až na jednu věc a tou je software, oproti C2 a tadyté 5310 to je schválně osekané na kost a dost mě překvapilo že se to nedá ani klasicky zamčít: menu-hvězdičkou. Nulové nastavení a tak…

    • Taky jsem matce pořídil NOKII tuším 230. Ty tlačítka jsou velké, display relativně dobře čitelný, volá to, SMSkuje to a to stačí. Když ten telefon ale navrhovali, tak si zřejmě do NOKIA přitáhli někoho z Microsoftu na pomoc, protože, to má foťák, který v takovém telefonu a v takové kvalitě nemá naprosto co dělat, má to přední kameru kteréžto zbytečnosti ten přístroj akorát prodraží, což jsem taky nepochopil, nemá to WiFi, což je naprosto vpořádku, ale má to aplikace jako Opera, Facebook, dokonce Bing (odtud usuzuji na MS mozek) a ještě nějaké totální hovadiny, které tam akorát zabírají místo a znepřehledňují pohyb v ikonovém menu. Ta NOKIA by jako fakt nebyla špatná, kdyby si do toho nenechala kecat kdejakým diletantem …

     • No on ten systém, co na tom běží, už není od Nokie, ale od čínského Mediateku. Nejdřív MS zazdil nadějný Meego, pak i S40 i původní S30. (S30+ = Mediatek)
      Poslední mobil, co měl ještě malou pozůstalou špetku z finské Nokie byla asi Nokia 206. I ta už byla ale pokažená, i když to ještě šlo aspoň použít.

     • Finská v tomhle smyslu už nebyla ani ta původní 3310, co teď tak krásně doprasili v tom remake. Bylo to myšleno tak, že byla NOKIA, NOKIA mrzačená Microsoftem a pak zase NOKIA znova na startu. O tom to je. Pitvat kdo tam do toho dodal chipset je úplně zbytečné, protože je to fuk, na to se dějiny neptají.