Jeden primát HTC One M9 má. Je žhavější než konkurence. Doslova

0

Jedním z důvodů, proč Samsung ve své novince Galaxy S6 nepočítal s čipem od Qualcommu, mělo být údajné přehřívání. Nizozemský web Tweakers dokázal, že na tom něco bude. Snapdragon 810 se v telefonu HTC One M9 rozpálil na teplotu o zhruba 15 °C vyšší než u jiných vlajkových lodí.

HTC One M9 je podle termokamery nejžhavějším telefonem
HTC One M9 je podle termokamery nejžhavějším telefonem

Redaktoři v testu naměřili teplotu v zátěži (při spuštěném GFXBenchi) 55,4 °C. Obrázek z termokamery ukazuje, že žádný z jiných telefonů tolik nezáří. Kovové tělo HTC navíc rozvede teplo do celého telefonu. Udržet 55 stupňů v rukou už nemusí být příjemné. Životnost čipu by to ovlivnit nemělo, ale vysoké teploty nedělají dobře displeji ani akumulátoru.

 

Je škoda, že redaktoři Tweakers nevyzkoušeli i jiné telefony se Snapdragonem 810, například LG G Flex 2 nebo Xiaomi Mi Note Pro. Na nich by se dalo ověřit, jestli lze přehřívání vyřešit jinou konstrukcí těla (tedy i chlazením), případně softwarově (nižšími takty).

Zdroj: Tweakers via Android Police

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Tak ako TECH DEMO (resp. demonstracia technologickych moznosti) „je to narez“

    … ale ako realny produkt … je to urcene maximalne tak komunite „ropnych magnatov a sejkov“ … Jasne rozpredat sa to rozpreda a to ze skor ako „teple rozky“ je viac ako jasne … ale zasiahne to tak maximalne 2 percenta trhu.

    Pre realne pouzitie je to skutocne OVER a priamo HLUPOST osadit nieco take do „priemerneho PC s 3770k“ je skutocne „na uvazenou“. Kazdopadne keby mi ju niekto daroval … tak ju urcite neodmietnem (bud by som si ju nechal (ako unikat, reps. zberatelsky kusok) alebo predal a kupil novy PC s 290x/780ti).

    A pouzitie napr. v priemysle (kde sa neriesi spotreba a cena, ale vykon a benefity) to taktiez nevidim … pretoze na pracovnu stanicu pre konstruktera (CAD) je to over … ci uz vykonovo alebo spotrebou. Do vyroby ako takej (linka) to taktiez nedate … lebo vsak naco ked tam staci integrovany intel HD v CPU a na serverove pouzitie to taktiez nieje … jedine ze by tie servery streamovali tym konstrukterom CAD soft cez siet (vtedy by sa ta karta urcite vyuzila … a nie jedna).

    Jedinou logickou volbou teda ostavaju velke studia (filmove, dizajnove, herne, … ) ktora renderuju velke sceny (modely) … no a samozrejme ty SEJKOVIA.