Jediný jednoslotový Radeon HD 5830 na Computexu

0

Pro nás neznámá společnost Afox se postarala na Computexu o jednu premiéru. Jako jediná ukázala jednoslotovou verzi Radeonu HD 5830. Ještě než se dostaneme k samotné kartě, řekneme si něco málo o této společnosti. Ta až do letošního roku působila jako OEM výrobce grafických karet s čipy ATI, který se nyní pokouší prorazit i pod vlastní značkou. Afox má kolem 340 zaměstnanců, přičemž svoji továrnu má v čínském Shenzenu a vedení pak přímo v Hong Kongu. Grafické karty založené na čipech ATI používají z velké části referenční design, který Afox obohatí o chladiče třetího výrobce. Výjimku potvrzující pravidlo v tomto směru představuje Radeon HD 5870, jenž má osazen nejen jiný chladič, ale Afox jej obohatil i o vlastní návrh PCB.

Specialitou je ale u tohoto výrobce jednoslotová verze Radeonu HD 5830, kterou měl Afox na Computexu dle svého tvrzení jako jediný (možná to byla i pravda, nikde jinde jsem tuto kartu neviděl). Jádro je taktované na 800 MHz, jeden gigabajt GDDR5 paměti tiká na 4800 MHz.

 

V nabídce Afoxu je i pár grafických karet s čipy Nvidia, nicméně je jich menšina. Na snímku najdete jedinou kartu, která se odchylovala od refernčního designu Nvidie – GeForce GTS 250. Jinak v nabídce nechybí zástupci řad GeFirce 9, 200 i 400.

V nabídce Afoxu jsou i základní desky, nejedná se však o vlastní produkci. V těchto případech je výrobcem u nás také méně známá společnost J&W, která se proslavila především zajímavými návrhy Mini ITX desek. Zde například najdete tu v s čipovou sadou AMD 785G se 128 MB SidePort paměti. Stejný čipset pak najdete i na modré desce formátu Micro ATX.

 

Ohodnoťte tento článek!