Jedna z nejlepších her historie je teď zdarma. Stahujte UFO: Enemy Unknown

2

Obchod Humble Bundle až do středy 1. února 2017 do 19:00 nabízí zdarma legendární hru UFO: Enemy Unknown (v Americe známá jako X-COM: UFO Defense). Původně vyšla již v roce 1994 pro DOS a Amigu, nakonec se ale podívala i na první PlayStation.

Vzhledem k věku trochu úsměvně vypadají minimální požadavky. Hře stačí procesor Intel 386 (nebo lepší) a 4 MB RAM. Tenkrát se prodávala na třech 1,44MB disketách, dnes se ji můžete stáhnout ze Steamu (Humble Bundle pro něj vygeneruje klíč). Nového hardwaru nebo OS se nebojte, UFO běží v emulátoru DOSBox.

Ve hře musíte ochránit Zemi před vetřelci z vesmíru. Skládá se z budovatelské části, ve které stavíte základny, provádíte výzkum a vyrábíte techniku, a tahové, v níž bojujete v leteckých a pozemních soubojích.

Kdo UFO nehrál před 20 lety, toho asi dnes neosloví. Kdo jej naopak pamatuje, ten by si mohl oživit vzpomínky díky OpenXcomu. Modifikace převedu hru do modernějšího enginu, odstraňuje některá omezení a opravuje chyby původní hry.

UFO: Enemy UnknownUFO: Enemy UnknownUFO: Enemy UnknownUFO: Enemy Unknown

Jedna z nejlepších her historie je teď zdarma. Stahujte UFO: Enemy Unknown
Ohodnoťte tento článek!

2 KOMENTÁŘE

  1. Pokud neopravili chybu ze pokud hrdinuv stat prekrocil byte (256, podle me se to stavalo vicemene vyhradne u pohybu), tak hodnota pretekla a misto toho aby mel hodne pohybovych bodu, tak se nemohl v kole hnout vubec nikam. Tz. meli jste vymazlenyho vojaka naprosto naprd.