Jelly Bean už je nejrozšířenějším Androidem, Gingerbread konečně padl

0

Rodina Jelly Bean sestávající z Androidu 4.1 a 4.2 už má větší tržní podíl než stařičký Gingerbread (Android 2.3). Statistiky za poslední měsíc znovu ukazují, že Jelly Bean roste i na úkor Ice Cream Sandwiche, viditelně se zužuje také zastoupení Eclairu a Froya. Když vezmete v úvahu tabulku a stávající tempo, za měsíc bude Android 4.1 králem.

Statistiky Androidu v červenci 2013
Statistiky Androidu v červenci 2013

Google už aktivoval zhruba 900 milionů zařízení s Androidem. V praxi by to znamenalo, že 550 milionů smartphonů, tabletů a jiných produktů se zeleným robůtkem už běží na moderním systému, za který můžeme považovat Android 4.0 a vyšší.

Na webu jsme už viděli několik úniků údajné nové verze Androidu 4.3. Ta se pravděpodobně představí začátkem podzimu nebo na konci léta spolu s aktualizovanými Nexusy. Vzhledem k číselnému označení systému však nečekáme žádné velké novinky, spíš ladění drobností. Větší revolucí by měla být až verze 5.0 Key Lime Pie, jejíž odhadové datum premiéry se stále odkládá. Ale zítra může být všechno jinak. Google teď mlžení zvládá na jedničku.

 

Zdroj: Google

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. No jak kdy.. Treba u nas, by tohle reseni rozhodne vyslo levneji nez ta verze s programatorem… (ceny Z-Drive znam moc dobre). Proste dodavatelska firma nase IS tyhle prasarny dela, konkurenci vlastne nema a verte, ze novy system na zakazku (v kterem se utopily desitky milionu a stale nemel ani polovicni funkcnost) jsme zkouseli taky. I takhle to proste chodi…