Jen pár dolarů drží Facebook od ochranné známky na slovo „face“

0

Zdálo se to nemožné, ale americký patentový úřad vyhověl žádosti Facebooku, který si nárokoval obecné slovo „face“ (tvář). Pokud do tří měsíců zaplatí potřebné poplatky, dostane ochrannou známku a výsostní právo jej používat.

Má to však dva háčky, právo se týká pouze telekomunikačních služeb (počítačové online chaty, fóra apod.). A pak, slovo „face“ nikde nepoužívá samostatně, ale pouze ve spojení s „book“. Aby si mohl dělat nárok, musí „face“ ve svém byznysu používat i zvlášť. Třeba nakonec koupí i Face.com.

Co je zvláštní, zatím se Facebook vytahoval pouze proti „book“ a žaloval Teachbook nebo Lamebook. Pro příklad s telekomunikační službou „face“ nemusíme chodit nikam daleko. Apple a jeho FaceTime do této škatulky zapadá. V poslední době spolu zřejmě moc nevycházejí (mám na mysli nedokončené partnerství s Pingem). Ale může to něco znamenat? Těžko říct, proti Applu ale není radno chodit, vždyť už dříve přebral ochrannou známku „Apple“ firmě Beatles Apple Corps, která je o několik let starší.

Zdroj: TechCrunch

Ohodnoťte tento článek!