Ještě letos bychom se mohli dočkat konkurence pro Siri v Androidu

0

Apple má svoji Siri, Samsung přišel u Galaxy S III s S-voice a ještě tento rok bychom se měli dočkat další hlasové asistentky, která bude vestavěná přímo v Androidu. Několik nezávislých zdrojů z Googlu potvrdilo finišující práce na projektu, který byl poprvé odhalen kolem Vánoc pod názvem Majel. Ten byl zvolen podle herečky Majel Berrett, jež ztvárnila několik postav v legendárním seriálu Star Trek. Ve finální verzi by měla být funkce pojmenována stroze jako Assistant.

Podle nejpříznivějších odhadů bychom se nové funkce Androidu mohli dočkat již koncem června, kdy se bude konat každoroční akce pro vývojáře Google I/O. Finální uvedení by pak mohlo být reálné ve čtvrtém kvartálu tohoto roku.

Inteligentní asistentka by měla využívat služeb Googlu a neměla by se spoléhat na služby jakou je Wolfram Alpha v případě Siri. Rovněž by měla být napojena na Googlu Plus, Gmail či Docs. Nesmí chybět ani hlasově ovládaná navigace, která je již v této chvíli v Androidu na velmi vysoké úrovni.

Mimochodem, ve vedení, který v laboratořích Google X stojí za vývojem asistenkty je i Mike Cohen. Ten před svou kariérou v Googlu spoluzakládal Nuance Communications – společnost, který položila základy Siri v iPhonu 4S.

Zdroj: Androidandme.com

Ještě letos bychom se mohli dočkat konkurence pro Siri v Androidu

Ohodnoťte tento článek!