Ještě tenčí než iPad Air 2. Dell Venue 8 7000 má v pase jen 6 mm [CES]

0

Nejtenčí tablet světa představil Dell už v polovině září, ale až k příležitosti CESu jej začal prodávat. Konečně také známe všechny parametry. Novinka Venue 8 7000 je jen 6 mm tenká (Air má o deseti milimetru více) a zaujme hlavně netradičním tvarem. Na bocích a nad displejem jsou jen tenoučké rámečky, velká brada se stereo reproduktory, 2Mpx foťákem a senzory se dostala na spodní stranu. Tělo je z kartáčovaného hliníku.

Displej má 8,4″ úhlopříčku, využívá AMOLED panel a má velmi jemné rozlišení 1600 × 2560 px. Pravděpodobně jde o stejnou obrazovku, jakou najdeme i v loňském Galaxy Tabu S od Samsungu. Pod displejem se nachází deska s integrovaným čtyřjádrovým Atomem Z3580, 2 GB RAM a 16 GB úložištěm, které je možné rozšířit díky slotu pro microSD kartu.

Dell nechystá 3G/LTE verzi, se světem se tak Venue 8 spojí jen přes Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac a Bluetooth 4.0. Kromě nezvyklého tvaru je specialitou Dell ještě zadní foťák. Používá 8Mpx snímač, jenž doplňují dvě kamerky s rozlišením 720p a technologií Intel RealSense. Dva menší snímače umí zachytit hloubku v prostoru tím, že objektivy vidí ze dvou perspektiv.

Dell Venue 8 7000 Dell Venue 8 7000 

Toho pak využívá velký 8 Mpx snímač, který například umí rozmazat pozadí a nechat zaostřený objekt vepředu. Nebo naopak. To, co díky fyzice automaticky funguje na foťácích s velkými čipy a světelnými objektivy, umí Dell s Intelem simulovat v těle tenkého tabletu. Efekt snížené hloubky ostrosti asi nebude tak hezký jako přirozený bokeh běžných foťáků, ale dokud to neuvidíme na vlastní oči, nebudeme soudit.

Tablet Dell Venue 8 7000 se zatím prodává jen v USA, stojí 400 dolarů. Dodává se s Androidem 4.4.

 

Zdroj: Dell

Ohodnoťte tento článek!