Joe Belfiore potvrdil, že WP8 GDR2 opravila chybu s pojídáním volné paměti

0

Microsoft se k tomu vlastně nepřiznal, ačkoli to mnozí tušili. Vedoucí vývoje Windows Phone nicméně na svém Twitteru v reakci na cizí tweet jakoby mimochodem prozradil, že Windows Phone 8 GDR2 již neobsahují nechvalně proslulou chybu, která způsobuje problémy především majitelům telefonů s menší kapacitou interního úložiště. Ve smartphonech totiž docházelo k navyšování velikosti oddílu, jenž operační systém popisoval jako Others (Ostatní).

Tip: Šéf vývoje Windows Phone uklidňuje uživatele, že jim Microsoft naslouchá

Aplikace lze odebrat, totéž platí pro multimediální obsah. Bohužel však nebylo možné jakkoli ovlivnit velikost zmíněného oddílu Others. To se stalo osudným mnoha uživatelům, neboť hodnota obsazené kapacity totiž nepřestávala narůstat. Pokud jste si pořídili např. HTC 8S, byl to veliký problém. 4 GB paměti snadno zaplníte. Tím spíš, pokud se jistý adresář podle některých uživatelů rozpíná i na ploše mnoha gigabajtů.

Přehled využití úložiště v telefonu Aplikace od HTC dovede vyčistit dočasné soubory
Přehled využití úložiště v telefonu | Aplikace od HTC dovede vyčistit dočasné soubory

Ani podpora paměťových karet vás nezachránila, neboť aplikace na ně instalovat nelze. Windows Phone na ně dovolují ukládat jen multimédia. Např. HTC v souvislosti s aktualizací GDR2 svým uživatelům doručila novou verzi aplikace Make More Space, jež právě slouží k uvolňování zabraného prostoru. Obohatila ji o čištění dočasných souborů. Abychom se vrátili k původní chybě, Microsoft se dušuje, že problém eliminoval. Způsobovalo ho ukládání velkých souborů, které ovšem operační systém následně zapomněl odstranit.

Tip: Microsoft zveřejnil novinky ve Windows Phone 8 GDR2. Je vydání na spadnutí?

V plnohodnotný Windows na takové problémy povoláváme CCleaner, majitelé Windows Phone ale moc možností neměli. Uživatele by nejspíš zajímalo, proč se Microsoft s trably nevypořádal dříve. Čekat půl roku na opravu podobně hloupé chyby není moc příjemné. Na pomalý vývoj si ostatně začala stěžovat i samotná Nokia. Joe Belfiore se před nedávnem také k situaci vyjadřoval s tím, že společnost uživatelům naslouchá a tvrdě pracuje, aby všechny uspokojila.

 

Zdroj: @joebelfiore via WMPoweruser

Ohodnoťte tento článek!