John McAfee nemůže svou další firmu pojmenovat po sobě, Intel mu to zakázal

0

Společnost MGT Capital Investments začínala s vývojem mobilních a online her, postupně se ale přeorientovala na bezpečnostní řešení (antihacking, antispyware). V tom ji pomůže i legenda oboru John McAfee, který do firmy nastoupil jako předseda správní rady a výkonný ředitel. Brzy poté MGT oznámila, že se přejmenuje na John McAfee Global Technologies. S tím však John narazil u Intelu.

John McAfee na Def Conu 2014
John McAfee na Def Conu 2014 (foto: Wikipedia)

Ten mu zakazuje použít jeho jméno u nových produktů, zvlášť pokud mu budou ještě konkurovat. Intel koupil McAfeeho firmu v únoru 2011 za 7,7 miliardy dolarů a na obchodní název McAfee si dělá nárok. John chce své jméno zpět, a proto se obrátil na okresní soud v New Yorku (viz žaloba), aby v případu McAfee vs. Intel rozhodl.

Intel mimochodem zahájil přechod na nové jméno Intel Security – zřejmě kvůli špatné pověsti firmy i samotného McAfeeho, který skandály opravdu přitahuje. Stále každopádně považuje McAfee za silnou značku a podle zdrojů Bloombergu hledá nového kupce, kterému by mohl bezpečnostní řešení zase prodat.

 

Pod Intelem antivir nevzkvétal, kvůli předinstalaci na nových počítačích spíš spoustu lidí jen odradil. A ani jméno Intel Security se nevžilo. Podle Bloombergu bude firma ze Santa Clary ráda, pokud McAfee prodá za 3 miliardy dolarů, tj. ani ne polovinu toho, kolik za ni sama zaplatila.

Zdroj: Bloomberg

John McAfee nemůže svou další firmu pojmenovat po sobě, Intel mu to zakázal
Ohodnoťte tento článek!