Jsme v Hannoveru na CeBITu, je na co se těšit (?)

0

V loňském roce si Mirek Jahoda stěžoval, že to na CeBIT má z Brna hroznou dálku a já si jen na půl cesty přistoupil. Aby mu to nebylo líto, vydal jsem se letos do Hannoveru až z Beogradu, a aby neřekl, že švindluju, tak jsem to vzal taky autem.

Rozhodování o tom, zda na CeBIT letos vyrazit nebo ne, letos nebylo vůbec jednoduché. Sice se stále jedná o opravdu velkou akci, ale její tvář se rok co rok mění, a to ne zrovna k lepšímu – velkých vystavovatelů ubývá, těch zajímavých (pro naše magazíny) je tu už opravdu poskrovnu. I tak se ale snažíme pro vás oběhnout všechny stánky a ty relevantní vám alespoň ve webové podobě přiblížitt.


Už už jsem byl nalomen a účast na CeBITu letos odpískat, když na poslední chvíli dorazila pozvánka od společnosti Synology na jejich stánek s tím, že zde bude možnost potkat i Allena Kao, který stojí za Synology Disk Station Manager. Setkání s ním proběhlo včera, příjemně jsme si popovídali a některé informace vás, naše čtenáře budou jistě zajímat.

Po setkání se Synology jsem se rozhodl alespoň rychle proběhnout pár pavilonů a poohlédnout se po dalších zajímavostech. Letos si Hannover vybral jako partnera Polsko, takže se tu a tam můžete potkat s řečí alespoň vzdáleně připomínající češtinu.

    

Rozmístění stánků je letos ještě o něco vzdušnější než loni (volně přeloženo jsou dál od sebe, aby výstava vypadala plnější), což je sice trochu škoda, na druhou stranu nemusíte ztrácet nervy v tlačenicích s ostatními návštěvníky.

Jeden pavilon je věnován kompletně hraní (a vzal si jej pod patronát Acer, alespoň dle poměrného zastoupení log v hale), další jeden pak hostuje World Best Gamers, kde vše funguje pod taktovkou Intelu. Nechybí ani formule, které sice pořád vypadají jako nové a jistě je to také tahák pro diváky, ale pravidelné návštěvníky už možná trochu nudí.

A co baby, budou?

Budou baby, budou! Stejně jako loni se vystavující společnosti snaží i letos ulevit vašim očím od věčného zírání do hardware, a své produkty tak strategicky schovávají za těla vnadných slečen.


 

Při pobíhání mezi stánky jsem zakopnul o některé zajímavé značky (Asrock, OCZ, …) a mnohé další jsou v dalších pavilonech. V následujících dnech se tak můžete přeci jen těšit na notnou dávku informací.

Jsme v Hannoveru na CeBITu, je na co se těšit (?)
Ohodnoťte tento článek!