K počítači, tabletu i smartphonu. Logitech uvedl první univerzální klávesnici [IFA]

0

Pokud chcete jednu klávesnici pro všechna zařízení, měli byste se zajímat o novinku Logitechu. Bluetooth Multi-Device Keyboard K480 sice nemá sexy název, ale zase toho hodně umí a dobře vypadá. Už název prozrazuje několik věcí: je multiplatformní a bezdrátová (přes Bluetooth).

Obsahuje pouze hlavní část, nad kterou se nachází štěrbina, do níž můžete vložit a opřít tablet nebo smartphone tak, aby jejich displej byl v podobném úhlu jako na notebooku. Nejzajímavější je ale kolečko se třemi pozicemi, díky němu totiž můžete za chodu přepínat, se kterým zařízením bude klávesnice zrovna spojená.

 

Logitech uvádí podporu Windows 7+, OS X a Chrome OS, z mobilních platforem pak Android 3.2+ a iOS 5+. (Teoreticky by ale měla fungovat všude, kde jsou Bluetooth klávesnice podporovány.) Operačním systémům jsou přizpůsobeny také popisky. Nechybí tedy řada funkčních kláves, které u různých systémů plní různou funkci.

 

Klávesnice je napájena dvěma AA akumulátory a vydrží až dva roky. Dosah Bluetooth je až 10 metrů. Měří 299 × 195 × 20 mm a váží 820 gramů. Štěrbina pro zasunutí tabletu a smartphonu má rozměry 258 × 10,5 mm.

Logitech K480 v černém a bílém provedení se už pomalu začíná prodávat, americká cena je 50 dolarů. V Česku by to mohlo být do 1500 Kč, na oficiální potvrzení ale zatím čekáme.

Zdroj: Logitech

Ohodnoťte tento článek!