K vytvoření loga Androidu pomohl i záchodový panáček, tvrdí jeho autorka

0

Jedno z nejvýraznější log současného technologického světa má na svědomí designérka Irina Blok. Zelený Android vznikl už v roce 2007, kdy pracovala v Googlu. Tehdejší zaměstnavatel jí a jejímu týmu zadal úkol, aby vytvořili grafiku s robotem, který bude snadno identifikovat nový software firmy.

 

Blok proto nakoukala hodně sci-fi filmů, studovala hračky a nakonec si vzala inspiraci u piktogramů, které každý zná ze dveří na toaletách. Nejdříve nakreslila baculaté torzo, pak přidala antény a Android byl na světě, přiznává v článku pro New York Times.

Na rozdíl od jiných slavných značek bylo logo vydáno jako open source, aby jej mohli fanoušci stejně jako samotný systém upravovat. To ještě více pomohlo v jeho rozšiřování. V Play Storu mimochodem najdete aplikaci Androidify (přímo od Googlu), díky které si můžete vlastního panáčka poskládat sami.

Dnes už Irina Blok v Googlu nedělá, místo toho pracuje jako kreativní ředitelka ve společnosti Edmodo, která vyvíjí sociální síť pro učitele a studenty. Další grafické práce si můžete prohlédnout na webu autorky.

 

 

 Zdroj: NYT, obrázky z irinablok.com

Ohodnoťte tento článek!