K zákazníkům směřuje tablet Adam

0

Zajímavé zařízení s názvem Adam, jehož autorem je společnost Notion Ink, je pozoruhodné tím, že v sobě kombinuje také funkci čtečky elektronických knih. Podle nedávných zpráv tento přístroj již prošel schvalovacím procesem organizace FCC (Federal Communications Commission). V průběhu tohoto týdne tak má zamířit k prvním zákazníkům.

Prodej se však zatím chystá pouze ve Spojených státech, kde má být jedním z nejvýraznějších konkurentů iPadu. Tablet se především vyznačuje speciálním duálním displejem PixelQI (ten je dostupný za příplatek), který kombinuje klasický LCD displej s rozlišením 1024 x 600 pixelů, je však také vybaven černobílou vrstvou (64 odstínů šedi) s velmi nízkou spotřebou a vynikajícím kontrastem pro čtení i na ostrém světle (rozlišení 3 072 × 600). Tablet je tak dobře vybaven i pro čtení elektronických knih.

Notion Ink Adam

Rozměry tabletu činí 26,9 × 19,1 × 1,4 cm, jeho hmotnost 725 g. Z hardwarového pohledu zařízení pracuje na platformě Nvidia Tegra 2 s dvoujádrovým ARM procesorem. Použitý je upravený operační systém Android. Cena za základní verzi s WiFi by měla být kolem 375 USD, s hybridním displejem pak kolem 550 USD.

Zdroj: electronista.com

K zákazníkům směřuje tablet Adam

Ohodnoťte tento článek!