Za pár dní vás už Kalendář Google na události pomocí SMS neupozorní

Aktuálně už upozorňování skrze SMS není příliš smysluplné, protože se smartphony a funkčně bohatými aplikacemi máme lepší možnosti.

0
Kalendář Google
Kalendář Google

Věřím, že v dnešní době smartphonů neustále připojených k internetu (což tedy platí zejména pro země, kde mobilní operátoři nabízí lepší tarify, ke kterým patří i Slovensko), už možnost nechat se na události v kalendáři upozorňovat skrze SMS platí za překonanou. Pokud jste však přílišnou funkci využívali v Kalendáři Google, zpozorněte, protože upozorňování pomocí SMS už služba nabízet nebude.

Oznámení v krátkých textových zprávách na události z kalendářů Google poskytoval bezplatně. Pamatuji se, že jsem sám kdysi možnost využíval. Dnes už ale aplikace v našich smartphonech či na počítačích nebo tabletech dokáží upozorňovat úplně běžně – navíc se typicky jedná o notifikace interaktivní. SMS se v tomto kontextu stala redundantní a poněkud zastaralou metodou.

O funkci upozorňování na události pomocí SMS Kalendář Google přijde dne 7. ledna 2019. Reklamní gigant sám jako alternativu samozřejmě nabízí své aplikace pro iOS nebo Android, upozorňovat vás ovšem může i na webová verze Kalendáře, případně používejte nativní aplikaci pro svůj systém. Např. ve Windows 10 Kalendář Google zprovozníte v aplikaci Kalendář.

Za pár dní vás už Kalendář Google na události pomocí SMS neupozorní
Ohodnoťte tento článek!
3.3 (65.88%) 17 hlasů