Kalendář pro paranoiky. ProtonCalendar je šifrovaný a bude zdarma

2

Švýcarská společnost Proton Technologies založená bývalými experty z CERNu nám už dala šifrovanou poštu ProtonMail a virtuální síť ProtonVPN. Teď přidává ještě ProtonCalendar, který momentálně testuje v betaverzi společně s novou podobou mailu na beta.protonmail.com.

Jako u předchozích produktů i zde chtějí tvůrci dbát na maximální ochranu soukromí a bezpečnost dat, spojení se servery tak opět podléhá end-to-end šifrování a žádná třetí strana (včetně Protonu) neví, co uživatelé v kalendáři mají. Kolem služby je ale vystaven i složitý model pozvánek a oprávnění, neboť kalendář lze sdílet s ostatními, je možné pozvat ostatní k naplánovaným událostem apod.

Věříme, že každý má právo naplánovat si večeři s přáteli, než by prozradil Googlu, kdo se akce účastní,“ píše pichlavě na blogu Proton.

Novinka je zatím dostupná jen pro platící uživatele ProtonMailu, v příštím roce ale přijde i bezplatná verze s několika funkčními omezeními. Dorazí též aplikace pro Android a iOS. V současnosti firma též připravuje šifrované úložiště ProtonDrive. Po bezmála roce a půl od ohlášení jste se ale nedočkali žádných nových informací.

TIP: Seznam spustil Kalendář. Je přehledný a propracovaný

Zdroj: Proton

Kalendář pro paranoiky. ProtonCalendar je šifrovaný a bude zdarma
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlasů

2 KOMENTÁŘE

  1. První den roku a hned perla jak vrata. Takže když někdo nepoužívá Windows 10 se zapnutou telemetrií, nenapráská na sebe všechno na Facebooku, nesdílí na všech možných stupidních sociálních sítích svoje fotky s kdejaké pijatyky, nemá všechno nastrkáno v cizích počítačích, aby sám doma skoro žádný mít nemusel a mohl ke svým datům přistupovat odkudkoliv a z čehokoliv (ideálně přes veřejnou WiFi), tak je prostě paranoik. Přátelé máte věci rádi pod kontrolou a vaše soukromí je vám cennější než tzv. „uživatelský komfort“? Jste paranoidní 😀 Vás jsem měl z té „dvojky“ tady za toho rozumnějšího, ale vidím že jste na tom oba stejně bledě 😀 Mám zase na rok vystaráno …

    • Co to tady zase předvádíte za argumentační fauly? Na Cnews jsme několikrát psali a diskutovali o rizicích telemetrií i sociálních sítí a měli i návody, jak různá šmírování vypnout. Teď jako jediní na českém internetu píšeme o naprosto minoritní službě, která si ale podle nás zaslouží pozornost, protože dělá věci jinak než ostatní. Vy ale celou snahu shodíte kvůli trochu clickbaitovému nadpisu. :/