Kam pro nelegální Windows? Do Ruska

0

Rusko patří vedle Číny mezi jednu ze zemí s vysokou mírou ilegálního softwaru, hudby a filmů. Dle Microsoftu však přísnější inspekce a penalizace přinesly v této oblasti své ovoce, situace se totiž ve srovnání s uplynulými roky zlepšila.

Zatímco dříve byla nelegální Windows a další software k dostání takřka v každém softwarovém obchodě v Rusku, dnes je to „už pouze“ asi u čtvrtiny z nich. Poukazuje na to nejnovější průzkum 2500 prodejen v 53 městech, jež Microsoft nedávno provedl.

Přestože jde o posun směrem vpřed, čtvrtina tak velkého trhu je stále obrovské číslo. Jenom v Rusku tak Microsoft ročně přichází o miliardové tržby.

Hlavní město Ruska Moskva skončila s 27 %, přičemž asi každý desátý obchodník by nelegální Windows i sám ochotně nainstaloval. Hůře dopadla východní část Ruska, zejména Jekatěrinburg s 41 % a Čeljabinsk s 30 % padělaného softwaru.

Zdroj: Fudzilla

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

 1. Myslím, že M$ konečně začal po létech diktatury přemýšlet a snaží se jít uživatelům konečně naproti a ne diktovat podmínky jak vězeňský dozorce. Ono dost uživatelů raději překouslo „nevýhody“ Linuxu, než nevlídné chování M$.
  Nicméně uvidíme co přinese budoucnost, ale pokud by počítač měl začít pracovat tak jak lidé myslí, tak se obávám, že technici a ostatní lidé, kteří počítači přeci jen rozumí by mohli být pak dosti nešťastní. Je sice hezké, že pro BFU stačí jedno kliknutí a automatika odhadne, zařídí – fajn, já si také nechám poradit od průvodce, když si nejsem s některými věcmi jistý, ale na druhou stranu chci mít možnost automatiku vyřadit a vše si detailně nastavit sám, když vím co chci a jsem si jistý co dělám.
  Příklad : mnohé moderní čistící programy se dnes jen spustí a po chvíli mi nahlásí jen bylo detekováno smetí -> bylo vyčištěno – konec. A já nemám možnost se dozvědět kde a co vlastně se stalo a co aplikace provedla. Dobře, když nebudu vědět kliknutím na tlačítko „risknu to“ aktivovat automatiku, ale když vím, co a kde chci čistit, nevidím důvod, proč bych si to neměl mít možnost nastavit podle svého.

 2. Ta revoluce začíná být už docela slabá, když je tak označovaný každý nový budoucí win… Jedině co by opravdu mohlo být revoluční, tak by to bylo že by vyšla jen 64bit verze. A i to je jen evoluce.

 3. Tak…nemůžou říct že to bude nezajímavé a nebude tam nic nového, takže toto prohlášení je pochopitelné, každopádně uvidíme, třeba to fakt bude zajímavý produkt

  Obecně se mi zdá, že přístup MS se stále zlepšuje

 4. Nove windows 8 budou opravdu mega revoluci. Bude to uzasne a pro vetsinu uzivatelu naprosto jednoduche. Po bootu se objevi na obrazovce animovany krb s ohnem. Kazdou pulhodinku je ale potreba hybnout mysi a tim prilozit drevo 😀 Pokud vam to vyhasne, nasleduje BSOD. Windows 8 je to jedine, co budete na PC potrebovat. Nic neni lepsi. Rozhodne must-have!

 5. 1) pokud by začínali až teď, zaslouží si na holou, IMHO je vývoj Windows 8 v plném proudu
  2) pokud to změní moc, tak, že se budou lidi muset vlastně znova učit, co s tím, může to pro hodně lidí znamenat dostatečný impuls k změně systému (když se musím učit všechno znova, proč nepřejít na jiný systém?)