Kam se poděly produktové klíče k Windows 8? Hledejte je v BIOSu

0

Štítek s produktovým klíčem Windows musel být vždy vylepený na bedně, taková byla pravidla. Platila i pro notebooky, které mívaly štítky vylepené vespodu. Jenže podle dostupných informací se nacházíme na konci jedné éry. Některé nové přenosné počítače s Osmičkami totiž na sobě žádnou nálepku nemají (snad s výjimkou loga výrobce procesoru atp.). Nejedná se o chybu, produktové klíče již v takových případech nemusíte odnikud opisovat.

Výrobce je totiž vložil do BIOSu. Uživateli tím zjednodušuje život v tom smyslu, že se při přeinstalaci operačního systému nemusíte zabývat tím, co zadáte do příslušného políčka, až na to přijde. Instalační program jednoduše rozpozná klíč v BIOSu a doplní ho za vás automaticky. Výhodu tento způsob představuje především pro samotný Microsoft a výrobce počítačů. Takto vložený klíč nelze jednoduše ukrást. Jde tudíž o zajímavý prostředek v boji s pirátstvím.

 

Papírové štítky navíc podléhaly vnějším vlivům. Ošoupaly se, nedej bože, když jste na ně něco vylili. Abychom nevyzněli přespříliš pozitivně, s vloženými kódy se pojí rovněž negativa. Třeba kdybyste na daném hardwaru chtěli provozovat jiná Windows 8, patrně narazíte. Většinové publikum by nicméně z nového přístupu mělo těžit.

Zdroj: Ghacks Technology News

Ohodnoťte tento článek!