Kamera Netatmo Presence: rozezná člověka, psa i auto a vše nahraje (recenze)

2

Francouzský výrobce je známý hlavně svou meteostanicí, ke které postupně přidal další prvky: srážkoměr, větroměr, ale i domácí termostat, detektor kouře, sirénu a nejnověji i videovrátného. Kamery Presence a Welcome jsou dalším prvkem do rodiny produktů Netatmo. Vyzkoušel jsem venkovní kameru Netatmo Presence v ceně 8500 Kč.

Zatímco interiérová kamera Welcome je velmi podobná válečkovým modulům meteostanice, venkovní kamera je na pohled úplně jiná. Společnou mají pouze aplikaci. Kamera funguje přes bezdrátovou síť Wi-Fi a potřebuje pouze napájení 230 V.

Pokud máte na domě nachystanou strukturovanou kabeláž, pro tuto kameru ji bohužel nevyužijete. Je proto důležité, aby byla v dosahu vaší Wi-Fi sítě. Kameru nastavíte kompletně přes mobilní aplikaci i za pomocí QR kódu a přes mobil ji také ovládáte.

Kameru můžete umístit i místo některého z venkovních světel, sama totiž světlo obsahuje a právě kvůli němu je tak rozměrná. Snímací část je jen v dolní části, zbytek tvoří světlo. To může svítit pořád, aktivací přes aplikaci nebo po detekci pohybu.

V balení najdete vše potřebné pro montáž na zeď, případně i na elektroinstalační krabici. Konzole umožňuje natočení kamery požadovaným směrem. Světelná část obsahuje i funkci nočního infračerveného přisvícení s poměrně velkým dosahem. Že je přisvícení aktivní je ale vidět i okem, kamera na sebe v noci tak trochu upozorňuje.

Kamera v noci, přisvícení je vidět

V aplikaci si zvolíte, jakou oblast záběru má kamera hlídat a jestli vám mají na každou událost chodit notifikace, přičemž Netatmo dokáže velmi spolehlivě a i na dálku rozeznat jedoucí auto, člověka nebo zvíře. Nahrávka pak obsahuje i krátký záběr před samotným pohybem. V seznamu nahrávek je dokonce jako náhled vidět přímo výřez s konkrétním „narušitelem“.

Nahrává na Dropbox, či vaše FTP na NASu

Obraz je poměrně kvalitní, kamera nahrává ve formátu MP4 h.264 se stereo zvukem, umí rozlišení až Full HD při 30 snímcích, což ovšem klade zvýšené nároky na paměťové místo. Přímo v kameře je interní microSD o kapacitě 8 GB, tu lze vyměnit za 32GB kartu vlastní. Můžete nastavit i vzdálené ukládání buď na Dropbox (ten však také brzy nestačí), nebo na FTP server, třeba na vlastním NASu. Při nejvyšší kvalitě počítejte třeba s 2 GB dat každý den, samozřejmě to závisí na počtu „incidentů“. Na Dropbox i FTP se ale nahrávky občas dostanou až s velkým zpožděním okolo dvou hodin.

U Dropboxu je ale problém s tím, že jakmile jej zaplníte, není jak odmazávat videa od nejstarších a musíte to dělat ručně. O zaplnění dostanete zprávu. FTP sice tak snadno nezaplníte, ale stejně budete řešit stejnou situaci. Netatmo v rámci akce nabízí Dropbox Plus (1 TB) na tři měsíce zdarma.

U obou typů úložišť je Netatmo trochu nekonzistentní. Na Dropboxu jsou videa v jednom adresáři a ve formátu .ts (Transport Stream, stejně jako DVD video). Na FTP se vytváří adresářová struktura po měsících a dnech, ve formátu .mp4 a navíc je přímo v názvu souboru napsáno, jestli šlo o auto, člověka, nebo zvíře.

Netatmo Presence je odolná povětrnostním podmínkám a umí si v noci výborně infračerveně přisvítit. Netatmo uvádí detekci pohybu až na dvacet metrů, což i zhruba odpovídá realitě. Přímo v aplikaci můžete sledovat i obraz v reálném čase (zpožděný o pár sekund) a dokáže velmi dobře detekovat člověka od zvířete. Vyšší cena je dána i známou značkou, nicméně se řadí k těm lepším venkovním kamerám, které pořád nestojí majlant a navíc jsou i poměrně uživatelsky přívětivé.

Kamera Netatmo Presence: rozezná člověka, psa i auto a vše nahraje (recenze)
Ohodnoťte tento článek!
2.9 (57.33%) 15 hlasů

2 KOMENTÁŘE

 1. “ navíc jsou i poměrně uživatelsky přívětivé.“

  WTF. Děkuju pěkně měl jsem tu čest a je lepší utéct.

  Chápu že ten krám je dělanej pro jablečné lamy ale tohle je fakt síla. Jen od párovat a znovu na párovat kameru pomocí QR kódu je opravdu zážitek. (takže ho za žádných okolností neničte nevyhazujete neohýbejte atp…) Navíc je sranda řešit pokud chci každou kameru pod jiné SSID ale jeden účet. když jednou blbě vytvořím snímaný prostor a tak pak nejde přejmenovat. (vstupní chodba a tam kamera jedna a dvůr další kamera. Ale když se seknu a blbě je přiřadím opravdu labůžo je prohodit.) jo a chybí Vám info v článku že aplikace je pouze v AJ

  Navíc se to připojuje přímo na instalaci silového vedení čokoládou. Takže by to neměl dělat obyčejný člověk ale někdo kdo má oprávnění dle vyhlášky 50/1978 Sb což jak předpokládám autor recenze má, pokud si prováděl montáž sám.

  To že ten krám je jen na wifi už opravdu vypovídá o super bezpečnosti. Když už kameru tak s POEm a vlastním záložním zdrojem.

  Příště tam rovnou napište že to je reklamní sdělení a vše bude ok.