Kanadští policisté zatkli stormtroopera ze Star Wars, nelíbil se jim blaster

Čtvrtý květen je jakožto May the 4th (fourth/force) Be With You Day známý též jako Star Wars Day. Zřejmě to tak úplně nevěděli policisté z městečka Lethbridge v kanadské Albertě, když se rozhodli zatknout a odzbrojit stormtroopera.

8

V tento den místní obchod s pizzou Coco Vanilla Galactic Cantina patřící Bradley Whalen oblékl z důvodu propagace jednu ze zaměstnankyň do obleku stormtroopera, vojáka ze světa Star Wars. Součástí kostýmu je i blaster, plastová puška.

Jenže v okolí zřejmě nebydlí moc fanoušků George Lucase a policie obdržela dvě hlášení o osobě se zbraní, což potvrdil inspektor Jason Walper. Zhruba hodinu se  „stormtrooper“ procházel po okolí, když dorazily první hlídky, zbytek je již zachycen na videu.

Policie donutila strormtroopera odhodit „zbraň“, kleknout si (což v onom kostýmu prý nejde) a bylo i nějaké zranění. I po zjištění, že jde o plastovou zbraň ještě došlo k nasazení pout. Propuštění ale následovalo ještě na místě a policie nevznesla žádné obvinění.

StormTrooper Blaster
Blaster z filmů Star Wars (zdroj: Wikipedia)

K videu se vyjádřil i herec William Shatner (z konkurenčního Star Treku), kde chování policie odsoudil. Policie začala incident vyšetřovat, ale mluvčí se vyjádřil v tom smyslu, že osoba sice odhodila zbraň, ale dále již výzev neuposlechla a neklekla si.

Zmíněná restaurace otevřela teprve dva měsíce před tím, než v Kanadě museli provozovny zavřít kvůli pandemii koronaviru. Akce s kostýmem měla zákazníky nalákat zpět. O publicitu nyní mají každopádně postarané. Podle majitelky devatenáctiletá zaměstnankyně v kostýmu prý ani nebyla fanynka Star Wars. Teď už asi ani nebude.

Tip: Posádka stanice ISS sledovala Star Wars: The Last Jedi ve vesmíru

zdroj: Lethbridgenews, Twitter Williama Shatnera

Kanadští policisté zatkli stormtroopera ze Star Wars, nelíbil se jim blaster
Ohodnoťte tento článek!
4.6 (92.31%) 13 hlasů

8 KOMENTÁŘE

   • Pokud někdo nahlásí člověka se zbraní, policie vždy přijede a s max. opatrnosti a nasazením člověka a zbraň zajistí. Tzn, že jedou naostro a přistupujou k člověku jako k ozbrojenému a nebezpečnému pachateli. Až po zajištění se zjišťuje co a jak. Proto i zde došlo nakonec k propuštění ještě na místě a nedošlo k obvinění.
    A je jedno kdy a kde to je a jestli je člověk v kostýmu s plastovou zbraní. Prostě to musí prověřit. Toť celé.
    A CONy jsou hlášené akce, takže tam policie s kostými a plastovými zbraněmi počítá. Ale stejně tak naběhnou, když někdo nahlásí člověka se zbraní.

 1. lepší zpracování, než v konkurenčním bulváru, ale jinak nechápu, jak to zapadá tématem na cnews?

  Vůbec se nedivím, když na lidi míříte SIG551, tak jim vypne mozek, stojí a klidně se nechají zastřelit. Podobně vás prověří i při silniční kontrole, pokud vyjedete ve špatnou hodinu někam, kde nejsou zvyklí na turisty.

  • Cnews už dávno není webem jen o hardwaru, tím byl samostatný EHW. Jinak to můžete brát třeba oslím můstkem přes počítače => IT lidi => fanoušci sci-fi a filmů => Star Wars 🙂

 2. Ani ne před měsícem někdo v kanadě zabil 22 lidí. Což byla nejhorší událost toho druhu v novodobé historii kanady, tak se dají očekávat přehnané reakce.

  Předělat reálnou zbraň aby vypadala jako filmová rekvizita není problém.