Kancelářský balík Office pro dotekové prostředí ve Windows 8 jednou vyjde

0

Viceprezident programového managementu Office odpověděl na několik otázek serveru Mashable. Povídal o tom, kterak si představuje vznik Office pro Metro. Těžko vám mohlo uniknout, že čerstvě vydaný kancelářský balík Office 2013 vyšel ve verzi pro desktop. Obsahuje úpravy, abyste jej mohli snadno ovládat dotekově, avšak nejedná se o primárně dotekové aplikace. A už vůbec ne o aplikace, které by měly něco společného s dotekovým prostředím ve Windows 8.

Tip: Microsoft Office 2010 jsou první desktopovou aplikací ve Windows Store

Novinka se již objevila ve Windows Store, nikoli však v tom českém. Každopádně se jedná o desktopové programy. Existují dvě výjimky, a sice OneNote a Lync. Tito dva zástupci se zrodili také ve speciálních verzích pro Metro. Jinak Office 2013 považujeme za plnokrevné desktopové aplikace se vším, co k tomu patří. Někteří ovšem očekávali, že vznikne plně doteková odnož, pro Metro. Z rozhovoru vyplývají nepřekvapivé závěry. Taková Office nás časem skutečně čekají, nemá ale smysl, aby vývojáři na vzdušné dlaždicové rozhraní roubovali mocnou desktopovou aplikaci násilím.

 

Bude třeba začít od píky. Koncept dotekových Office bude muset být řádně promyšlen a propracován, aby výsledek působil přirozeně (a nenásilně). Musí respektovat zákonitosti dlaždicového světa a místní způsoby ovládaní, což ovšem spolkne moře času. Podle viceprezidenta bylo zbytečné snažit se vývoj uspěchat. Redmondský gigant nechtěl, aby byl výsledek nemasný neslaný, uživatelům by se to logicky nelíbilo. Časem prý bude kancelářský software od základu přepracován. Na to si ale zkrátka počkáme.

Kdo čekal jinou odpověď, ať zvedne ruku. Aspoň máme jistotu, že Microsoft uvažuje správně a nic neuspěchá. V podstatě nemá kam spěchat, přeci jen, valná většina počítačů není doteková a neobsahuje Windows 8. Poptávka po dotekovém Wordu a jeho kumpánech se bude zvyšovat časem. Prozatím počítačům vládne desktop.

Office ve Windows Store
Office ve Windows Store | Foto: Microsoft News

Zdroj: Mashable via Neowin | Microsoft News

Kancelářský balík Office pro dotekové prostředí ve Windows 8 jednou vyjde

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář