Kapacitu Gmailu omezila dvě selhání sítě. Některé zprávy se proto opozdily

0

Ne zrovna každý den máme možnost sledovat selhání Gmailu. Ačkoli se papírově jedná o největší emailovou službu a počet aktivních uživatelů loni v červnu zřejmě přesáhl 425 milionů, je stabilní a rychlá. Dnes se ale poskytovatel musel vypořádat hned se dvěma technickými závadami. Ty se týkaly síťového připojení. K závadám došlo nezávisle na sobě. Obě v součtu zapříčinily snížení kapacity.

Ani tak se nejednalo o nic závažného. 71 % e‑mailů došlo úplně normálně. 29 % zpráv se pak zpozdilo v průměru o 2,6 sekundy, což nelze považovat za nic extrémního, ba právě naopak. Horší zpoždění, které se vyšplhalo přes dvě hodiny, postihlo naštěstí pouze 1,5 % zpráv. S chybami se uživatelé často potýkali při stahování větších příloh. Větší byla šance, že nahlédnete do samotné zprávy než do přiložených dat.

 

Jinak jste se mohli přihlásit, přečíst si starší zprávy atp. Monitorovací systém vyslal upozornění týmu kolem Gmailu během několika minut po nastání závady. Vyšetřování vedl společně s týmem zabývajícím sítěmi trablů. Během zhruba deseti hodin bylo po problému s tím, že kapacita se navyšovala postupně, nashromážděné zprávy proto byly povětšinou odeslány ještě dříve.

Google plánuje mít v záloze kapacitu navíc pro případ, že by někdy opět došlo ke zpomalení hlavního uzlu. Poruchy jsou ale vzácné a Gmail se pyšní 99,9% dostupností.

Zdroj: Official Gmail Blog

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Nejde o FirePro APU??? Generace Trinity měla jen jedno (jediná deska – děs). Z toho může být geniální platforma pro sekretářku/obchoďáka – a v notebooku jsme je taky neviděli, škoda. K tomu “průlom” s Adobe na poli podpory OpenCL (+ ty nově přidané 10bit výstupy) a máme super “business mašinky”.

    Vždyť v jejich nabídce profi řešení na obvzláště na ntb je jako po vymření – v cenové hladině do dvaceti tisíc dát 10bit OpenGL [a nabídnout řešení i pro !malé! (ne, že zase ATX) kancelářské sestavy + nettopy]…

    Trinity mělo krásné výkony pod OpenGL…

    Pro hnidopichy, kteří nevidí žádnou výhodu v použití pro sekretářku, výstupy z profi karet nabízí nejen korektní zobrazení barev (10bit), ale i geometrie (CAD)…