Karta se obrátila. O2 žaluje ČTÚ kvůli nečinnosti, která jej stála čtvrt miliardy

0

Je tomu měsíc, co odvolací soud uznal pokutu ve výši 4,5 milionu korun, kterou musí O2 zaplatit ČTÚ kvůli automatickému dokupování dat. Ve stejné době pak začal úřad vyšetřovat operátora kvůli nové politice FUP, což kvůli opakovaným prohřeškům může vyústit v ještě vyšší pokutu. Jenže i O2 ukazuje drápky. Právníci operátora včera podali žalobu na ČTÚ kvůli nečinnosti v rozhodování sporů s dlužníky.

ČTÚ vs. O2

ČTÚ musí v těchto sporech vydat rozhodnutí šesti měsíců od zahájení správních řízení. Podle O2 ale tento termín nestihla v desítkách tisíc případů a O2 tím vznikla škoda ve výši 250 milionů korun.

 

Nejde o spory v klasickém slova smyslu. Většinou se jedná o jednoduché, nesporné nároky, jejichž důvodem je platební neschopnost nebo nevůle platit ze strany dlužníka. Dlužná částka většinou nepřesahuje deset tisíc korun,“ tvrdí Michal Krejčík z právního oddělení O2 Czech Republic a dodává, že při posuzování sporů úřad pravděpodobně nestíhá ani i ostatních operátorů.

ČTÚ odmítl vyhovět žádosti O2 o náhradu škody a nemajetkové újmy, proto byla společnost O2 nucena se se svým nárokem obrátit na soud. Ekonomické dopady dosáhly tohoto rozsahu právě proto, že se prodlení týkalo velkého množství pohledávek, které nebylo možné dále reálně vymáhat,“ píše O2 v oficiálním vyjádření.

Zdroj: O2 (1, 2)

Karta se obrátila. O2 žaluje ČTÚ kvůli nečinnosti, která jej stála čtvrt miliardy
Ohodnoťte tento článek!