Katalogizační hudební přehrávač Songbird skončí s měsícem červnem

0

Tento článek původně vyšel na serveru Mozilla.cz. U nás si jej můžete přečíst díky laskavému svolení autora. Díky! My jsme si pouze dovolili  jej opravit lehce redakčně upravit.

Multimediální přehrávač Songbird ke dni 28. června 2013 skončí. Jak oznámil ředitel společnosti, Eric Wittman, není možné financovat jeho další provoz (vývoj a související služby). Tento přehrávač je mimo jiné postaven i na Mozille (XULRunneru) a je k dispozici pro Windows a OS X. Do určité fáze podporoval i Linux a byl například přibalován k přehrávačům od Philipsu. Ukončení podpory Linuxu dalo vzniknout forku Nightingale. Songbird existuje i ve variantách pro Android a iOS.

Zajímavé věci se děly okolo přehrávače již na přelomu roku. Dosud otevřený vývoj s volně dostupným kódem dostal trhlinu, když vývojáři ukončili provoz veřejného SVN se zdrojovým kódem. Objevily se též náznaky, že by aktualizace měly být zpoplatněny, ale zřejmě k tomu nedošlo. Nyní produkt zcela končí. Songbird, resp. společnost za ním stojící, byl startupem, do kterého bylo postupně investováno asi jedenáct milionů dolarů. Pokus vyrobit alternativu k iTunes se ale zjevně nezdařil.

Hudební přehrávač Songbird se s námi loučí

 

Zdroj: News from the Nest

Katalogizační hudební přehrávač Songbird skončí s měsícem červnem

Ohodnoťte tento článek!