Kauza: jak Bing (ne)kradl výsledky Googlu

0

Dva giganti se perou. Google tvrdí, že Bing krade data z jeho vyhledávače. Microsoft to popírá. Ve skutečnosti mají pravdu oba, tak trochu. Záleží na tom, komu více fandíte.

Zločin a veřejná pomluva

Událostí týdne je přestřelka mezi Googlem a Microsoftem. Včera proletěla médii zpráva, že Bing krade výsledky z vyhledávače Google. Tvrdí tak sám internetový hegemon na základě vlastních testů. Microsoft vše popřel. Takže kde vlastně leží pravda? Někde uprostřed, tak jako vždy.

Obsáhlou zprávu nejdříve přinesl magazín SearchEngineLand. Zanedlouho ale reagoval samotný Google a na svém blogu oficiálně nařkl Microsoft z podvodu. Přitom za vším stojí náhoda. Prý někdy v létě testovali lidé z Googlu vlastní opravný slovník při psaní špatných výrazů. Komplikované slovo „tarsorrhaphy“ (jistý druh operace očních víček) rozpoznal slovník Googlu i pod špatně zadaným výrazem „torsorophy“. Bing na zkomoleninu nereagoval žádným odkazem. Až později byl výrazy vyhledán také Bingem, bez opravy slovníkem a ještě k tomu našel stejné odkazy jako Google.

Pokračování na Cnews.

Kauza: jak Bing (ne)kradl výsledky Googlu

Ohodnoťte tento článek!