Každá třetí služba Googlu je propadák [infografika]

0

The Next Web přišel s pěknou infografikou, která zachycuje zřejmě veškeré služby, produkty a stránky, které Google za dobu své existence spustil. Celkem jich od roku 1998 napočítali 251, přesný počet se ale nedá zjistit, protože Google seznamy svých produktů také nevedl.

Nicméně 161 projektů je stále ještě aktivních, 90 už bylo zrušeno, to jest 36 %. Devět procent tvoří klíčové produkty. Další zajímavou statistikou je poměr úspěšných projektů a velkých propadáků, opět to vychází 36 : 64.

Největší úspěchy: vyhledávání, Adwords, Adsense, Google+, Gmail, YouTube, Docs, Maps, Android, Chrome, Earth, Analytics, Code, Blogger

Největší propadáky: Answers, Orkut, Dodgeball, Lively, Wave, Buzz, Nexus One, Google TV

Google se teď snaží zbavit neprosperujících nebo málo používaných služeb, naposledy třeba Buzz. Larry Page při dubnovém nastoupení do čela firmy řekl, že se chtějí soustředit především na vylepšování současných produktů. Ostatně co do online služeb už má Google jen pár mezer, které je třeba vyplnit (chybí především prodej hudby). Aktivity na poli operačních systémů a prohlížečů jsou jen branami, jak tyto produkty co nejlépe zpřístupnit, protože Google vydělává z 96 % na internetové reklamě.

Google
zdroj: The Next Web

Ohodnoťte tento článek!