Každý stý spam pochází z Česka

0

Informace, že je nevyžádaná pošta a nebezpečný software velkým problémem, není pro našince ničím novým. Co ale nového je, tak zjištění Microsoftu, že i Česko přispívá k šíření spamu nemalým dílem.

Společnost zveřejňuje svoji zprávu „Microsoft Security Intelligence Report“ pravidelně a její aktuální informace pochází již z osmého výzkumu v této oblasti. A co ukázala analýza více než 500 milionů počítačů na celém světě? Zvýšenou technologickou úroveň i vynalézavost internetových zločinců.

Z dat vyplývá i další důležitá věc – podnikové sítě nejsou dostatečně dobře chráněny před internetovými červy a domácí uživatelé si pro změnu „užívají“ radostí zvýšeného výskytu spamu, malware a podvodů všeho druhu. Za poslední půlrok se rovněž zvýšil podíl tzv. Nigerijských spamů (příslib podílu na velké částce).

Mezi další neméně zajímavé věci patří i to, že okolo jednoho procenta světového spamu pochází z webových serverů z domény .CZ. Ve srovnání s 27 % pro USA to sice není mnoho, ale pořád se nejedná o zanedbatelné množství. Dodejme ještě pro zajímavost, že na každých tisíc kontrol aplikací Malicious Software Removal Tool připadá v ČR 4,1 infikovaného PC (celosvětový průměr je pak 7,0 %).

Zdroj: Microsoft

Každý stý spam pochází z Česka

Ohodnoťte tento článek!