Kde se bude internet vypínat příště? V Alžírsku?

0

Protesty v severoafrických zemích zdá se neberou konce. V sobotu proběhla velká demonstrace v Alžírsku, pochod pořádala Národní koordinace pro změnu a demokracii (CDCD), která je nespokojena s režimem prezidenta Abdalazízie Butefliky (viz Aktuálně.cz).

Britský deník The Telegraph informoval, že vláda v zemi zablokovala internet a smazala několik facebookových účtů, aby se demonstrace nemohla snadno koordinovat online.

Nejsem si jistý, jestli může účet na Facebooku smazat někdo jiný než jeho vlastník nebo samotný provozovatel. Maximálně může nahlásit účet jako podvodný. Každopádně ani internet prý zvenčí nevypadal jako zablokovaný. Situaci opět monitoruje Renesys.

Tvrdí, že nic nenasvědčuje blokování ani na jednom ze sedmi hlavních spojení do zahraničí: linek Level3, Cogent, Telecom Italia, Telefonica, France Telecom a Tinet. Nedošlo prý ke změnám ve směrovacích tabulkách a tamní weby jsou zatím funkční. I když pár jich stále nefunguje: třeba stránky úřadu premiéra http://www.cg.gov.dz.

Je však možné, že je síť blokována na úrovni menších ISP nebo přímo domácích připojení.

Zdroj: Canalys

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Uz to tu je zmineno, ale presto a hlavne proto, ze to asi melo byt i v clanku. Rozlozeni Dvorak je vyhodne pro ty co pisou anglicky. Pro cestinu je z hlediska rychlosti psani uplne jedno zda pouzivate Dvorak nebo Qwerty(z). Dokonce se na to v nejakem vyzkumaku delal pokus, ale grant na vytvoreni vylozene ceskeho rozlozeni znaku nedostali, takze asi zustanem u toho qwerty. 😉

  2. Informace doplněny. Tak trochu jsem předpokládal, že chybějící české znaky dostatečně odradí koupěchtivé písaře z Česka. Účelem bylo informovat o tom, že na trh někdo opravdu zkusil protlačit odvážný koncový produkt.

  3. Tak jsem se podíval na rekord ve psaní na QWERTY klávesnici a vcelku pěkná tabulka je zde. Stejně by mě zajímalo kdo dá 100$ za takovou klávesnici, když jde bez větších problémů předělat skoro každá QWERTY klávesnice na DVORAK 😛