Kde sledovat EURO 2012: tipy na videa, aplikace i zpravodajství

0

Online video

Je to jednoduché, Česká televize získala práva k vysílání jak tradičními cestami, tak i přes internet. Na webu mefotbal.cz najdete živé přenosy všech zápasů, jejich archiv, sestřihy a rozhovory. Co se týče kvality, maximální rozlišení je znovu „pouze“ 576p. Alespoň je stream překvapivě stabilní, na rozdíl od předchozích let.

EURO 2012

 

Neoficiální streamy můžete risknout například na SportLemon.tv.

Fotbal na webu

UEFA

uefa.com

Nejlepším zdrojem informací je samozřejmě web evropské fotbalové asociace. Pokud ovládáte angličtinu, najdete na něm hodně článků, statistik, videí, fotogalerií. Nechybí kompletní program, informace o stadionech, zajímavé textové přenosy zápasů. A pro fanoušky je zde i obchod s upomínkovými předměty.

Česká televize

mefotbal.cz

Hledáte-li největší zdroj informací u nás, na ČT jste správně. Spousta videí, sestřihů, pohled do historie ME a také blogy redaktorů. Ostatní krátké glosy komentátorů Bosáka a Čapka si můžete užít i na Twitteru, ČT je vybavila iPhony a mobilním internetem. Na síti najdete jejich oficiální účty @jaromirbosak a @capekpavel.

Český rozhlas

rozhlas.cz

Český rozhlas fotbalem zdaleka nežije tolik jako veřejnoprávní televize. Každý den přibude pár článků a podcastů, utkání Čechů můžete poslouchat na živo. Nic víc. Flashová aplikace se statistikami a programem nestojí za řeč.

EURO 2012

Sport

sport.cz

Seznam, resp. vydavatelství Borgis, které jeho sportovnímu portálu plní obsah, téma EURO pokrývá opravdu bohatě. Každý den desítky nových článků, nechybí povedené textové přenosy ani videa. Sport.cz ale nevede statistiky a vůbec spousty dalších čísel a zápisů zobrazuje až příliš jednoduchou formou. Číst je co, ale kdybyste chtěli znát nejlepšího střelce turnaje, musíte jinde.

iSport

isport.cz

Sportovní rubriku Blesku jsme už chválili před měsícem při hokejovém MS. Zodpovědně je veden i speciál k fotbalu. Subjektivně má iSport asi nejlepší textové přenosy, navíc se do nich zapojují i odborníci a osobnosti. iSportu se povedly i soupisky týmů, ze zajímavých statistik ale nabízí jen tabulku střelců.

EURO 2012

Týden

tyden.cz

Týden se určitě vyplatí číst kvůli trefným glosám a názorům expertů. Jinak zde kromě běžného zpravodajství najdete velmi strohé tabulky, statistiky a soupisky. Zápasy Čechů jsou komentovány online.

Lidovky

lidovky.cz

Server Lidových novin jako jeden z mála věnoval prostor i stadionům, u hráčů česká reprezentace najdete bohaté profily. Na zvláštní stránce najdete dobře filtrované statistiky. Povedly se i online textové přenosy. Jen je škoda, že kvalitní obsah nemá přehlednou formu, rubriky jsou ztracené v nevhodné navigaci.

iHNed.cz

ihned.cz

„Hospodářky“ se snažily o efektní prezentaci článků formou obrazové koláže, ale pokud si opravdu chcete číst články, které vás zajímají, spíš se na stránce budete ztrácet. Na iHNed se ale vyplatí jít kvůli videím a několika názorům vybraných osobností. Komentované přenosy také mají své kouzlo, ale reportáže jsou věnované jen českému týmu.

iDnes.cz

idnes.cz

iDnes sype jeden článek za druhým. Kromě těch agenturních má ale ve Vratislavi svého zpravodaje, takže z prostředí českého týmu najdete dost informací. Rozhodně se povedly textové přenosy se spoustou detailů.

Aktuálně.cz

aktualne.cz

Aktuálně nedávno převléklo sportovní přílohu do nového kabátku (který dost připomíná naše Cnews). Specialitou jsou fotočlánky (ne ty fotovoltaické :-)) a dobré online reportáže všech zápasů.

TN.cz

tn.cz

Jakkoliv Nova podcenila MS v hokeji, na fotbalu si dala záležet více. Hodně článků (většina ale agenturních z Mediafaxu), doplňují tabulky a pár statistik. Jen jsme nepochopili, proč jsou soupisky a informace o stanionech uložené jako obrázky. Zbytečně.

Sportovní noviny

sportovninoviny.cz

Česká tisková kancelář na svém webu rovněž zavedla fotbalový speciál. Čekejte hlavně bezpohlavní zpravodajství, které pak mohou přejímat ostatní média. Sportovní noviny u všech zápasů vedou i jednoduchý textový přenos (góly, karty). Za zmínku ale stojí informace o stadionech doplněné mapkou a odkazy. Povedly se i snadno filtrovatelné statistiky.

EuroFotbal

EuroFotbal.cz

Fotbaloví fandové tyto stránky určitě znají. Speciál k ME se povedl. Mimo velké množství článků zde najdete velmi dobré statistiky a online reportáže. EuroFotbal má navíc velkou databázi hráčů, takže soupisy jsou velmi detailní se spoustou kontextu.

eFotbal

efotbal.cz

Jednoduchý web se základními statistikami, soupiskami nebo profily stadionů. Původních článků zde najdete jen pár, zbytek tvoří agentura Mediafax (stejně jako u TN.cz).

Onlajny

onlajny.com

Vynikající web s živými textovými přenosy všech zápasů, ale nic více nenabízí.

EURO 2012

    

FotbalPortal

fotbalportal.cz

Nenápadný web se nechlubí mnoha články, ale zato má opravdu detailní statistiky hráčů a týmů. Pokud vás zajímá průměrný věk fotbalistů, chcete si seřadit reprezentanty podle velikosti atd., přijdete si na své.

EURO 2012

Jedeme na EURO

jedemenaeuro.cz

Oficiální web české reprezentace. Těšte se na informace zevnitř, fotky z tréninků, představení hráčů i realizačního týmu. Ale víc nečekejte.

EURO 2012

Aplikace pro mobily

Výbornou aplikací se pyšní přímo UEFA, je dostupná pro Android i iOS. Určitě je vhodným doplňkem k živému sledování v televizi, stále budete mít po ruce statistiky v zápase, kam nejvíce létají střely a další detaily.

EURO 2012 EURO 2012 EURO 2012 EURO 2012 EURO 2012 EURO 2012 EURO 2012 EURO 2012 EURO 2012 EURO 2012 

Dobrou alternativou je aplikace EURO 2012 vytvořená pivní značkou Carlsberg. Slibuje dobré textové přenos (v angličtině) a opět hodně aktuálních čísel přímo ze zápasu. Stahujte pro Android a iOS.

EURO 2012 EURO 2012 EURO 2012 EURO 2012 EURO 2012 EURO 2012 EURO 2012 EURO 2012 EURO 2012 EURO 2012 EURO 2012

Z dalších aplikací už má smysl zmínit jen ČT4 (rozcestník pro jednotlivé systémy najdete zde). Nabízí obsah známý z webu a hlavně videopřenosy.

V aplikaci od Českého rozhlasu (rozcestník pro jednotlivé systémy najdete zde) můžete poslouchat zvukové přenosy českého týmu.


Otázka do diskuze: Máte tip na nějakou stránku k fotbalu, na kterou jsme zapomněli? Jak EURO sledujete vy?

Kde sledovat EURO 2012: tipy na videa, aplikace i zpravodajství

Ohodnoťte tento článek!