Kde sledovat fotbalové MS 2014: tipy na videa, aplikace i zpravodajství

0

Video

Jediným, kdo u nás oficiálně vysílá video přenosy z MS, je Česká televize. Na msfotbal.cz najdete živé streamy v rozlišení až 720p. Kompletní záznamy zápasů sice chybí, ale v archivu najdete sestřihy i zaznamenané góly.

Česká televize
Česká televize

Řadu videí nabízí také FIFA ve svém kanálu na YouTubu. V něm čekejte sestřihy, detaily týmů a obrázky z minulých mistrovství.

Fotbal na webu

FIFA

Oficiální web mezinárodní fotbalové asociace je nejlepším místem, kde vše získáte z první ruky. Obsahuje spoustu fotek, videí, tabulek, statistik, informace o stadionech, hráčích i týmech. Každý zápas navíc vysílá živě, byť jen textově. Pro koho není problém angličtina, ten by si měl fifa.com uložit do záložek.

FIFA.com
FIFA.com

Česká televize

Televize ve svém webovém speciálu poskytuje i běžné zpravodajství, tabulky, statistiky individuální a týmové. Za zmínku stojí články věnované 12 brazilským stadionům, video rozhovory a fejetony od Jaromíra Bosáka.

Česká televize
Česká televize

Český rozhlas

Druhé veřejnoprávní médium nabízí kromě zpravodajství, statistik a soupisek hlavně deník redaktora Davida Koubka, který je přímo v centru dění. Své zážitky popisuje v článcích i audio podcastech.

Český rozhlas
Český rozhlas

Sport.cz

Sportovní web Seznamu má znovu až příliš jednoduchou navigaci, takže se jen těžko doklikáte k jinému typu obsahu než zpravodajství. Jestli se pro něco ale vyplatí Sport.cz sledovat, tak jsou to bohaté textové přenosy ze všech zápasů.

Sport.cz
Sport.cz

iDnes.cz

iDnes má už tradičně zřejmě nejbohatší speciál. Zprávy, statistiky, soupisky, detaily o stadionech a přehledné (byť trochu skromnější) textové přenosy. Deník vyslal do Brazílie vlastní zpravodaje, kteří blogují přímo z místa činu.

iDnes.cz
iDnes.cz

iSport.cz

Na iSportu jsou fajn hlavně textové přenosy obohacené o další kontext, například připomenutí předchozích utkání obou soupeřů. Povedla se také grafická prezentace zápasu s rozmístěním hráčů a časovou osou. Nadstandardem je pak připomenutí historie MS.

iSport.cz
iSport.cz

Aktuálně.cz

Aktuálně už tradičně schovalo užitečné program a výsledky do podivné flashové prezentace, takže na mobilu vám bude k ničemu. Soupisky ani program nejsou přehledné. Nechybí ale textové přenosy a i tento web má vlastního glosáře, reportéra Luďka Mádla, který stojí za sledování. Píše vtipně i trefně.

Aktuálně.cz
Aktuálně.cz

Týden.cz

  • web: tyden.cz
  • mobilní verze: ano
  • aplikace: ne

Týden zaujme především komentáři bývalých českých hvězd Antonína Panenky a Ladislava Vízka, ale zatím tuto sekci naplnily jen dva články. Jinak na tomto webu najdete tradiční zpravodajství, ne zrovna přehledné statistiky a informace o stadionech bůhvíproč vložené přímo do špatně komprimovaného obrázku.

Týden.cz
Týden.cz

Sportovní noviny

ČTK zásobuje zprávami téměř všechny výše zmíněné weby, ale čerstvé informace z Brazílie agreguje i na vlastním webu. Na něm zaujme přehlednými detaily o týmech a hráčích a galerií vlastních fotografií. Jinak nuda.

Sportovní noviny
Sportovní noviny

EuroFotbal

EuroFotbal má obrovskou databázi hráčů, takže si k účastníkům z MS můžete dohledat spoustu souvisejících informací. Přehledné jsou statistiky, informace o stadionech a pochvalu si zaslouží o bohaté textové přenosy. U nich najdete i uživatelské komentáře, takže se o aktuálních zápasech můžete bavit s ostatními. A pokud by vás zajímal odbornější názor, EuroFotbal provozuje podcast, kde o zápasech mluví tamní redaktoři.

EuroFotbal.cz
EuroFotbal.cz

Onlajny.com

Jako vždy mají Onlajny pouze textové přenosy všech zápasů. Ty jsou ale opravdu dobré a podrobné. Kvůli nim překousnete i tu velkou spoustu reklam, které web dost znepřehledňují.

Onlajny.com
Onlajny.com

Na závěr ještě pár rychlých tipů. FIFA zcela ignoruje Windows Phone, takže pokud nechcete používat mobilní web, doporučuje například povedenou aplikaci World Cup 2014. Google je fotbalem hodně posedlý, takže výsledky zobrazuje přímo ve vyhledávači i aplikací Now. Díky stejné firmě si navíc můžete prohlédnout všech 12 stadionů ve Street View.

Ohodnoťte tento článek!